Ідентифікатор статті : S700026927 / Останні зміни : 12.07.2018Друк

How to make a backup of your data

  У цій статті надаються деякі загальні рекомендації стосовно того, як захистити дані від втрати.

  рівень складності Рівень складності:
  середній
  тривалість Тривалість:
  не актуально

  Резервна копія — це запасна копія важливих даних, що зберігаються на жорсткому диску, яка створюється переважно на зовнішньому носії. Недостатня кількість резервних копій даних призводить до численних розчарувань і втрат грошей, часу або даних, тому рекомендуємо регулярно створювати резервні копії даних.

  До зовнішніх носіїв даних належать: зовнішній жорсткий диск USB, оптичні диски, USB-накопичувач, флеш-пам’ять.
  На деяких сайтах також пропонуються онлайнові рішення резервного копіювання даних.


  Варіанти створення резервних копій даних

  Засоби Windows для резервного копіювання

  Операційна система Windows містить попередньо інстальований засіб для створення та відновлення резервних копій.

  У Windows Vista центр резервного копіювання та відновлення знаходиться у панелі керування. У центрі резервного копіювання та відновлення Vista є великий розділ довідки, який можна відкрити, клацнувши знак запитання у верхньому правому куті.

  У Windows XP та попередніх версіях програму резервного копіювання можна відкрити через меню Пуск - (Усі) програми - Стандартні - Системні інструменти.
  Зауважте, що у випуску Windows XP Home немає попередньо інстальованої утиліти резервного копіювання даних.
  Для більшості систем цю програму можна знайти на першому диску відновлення в папці «\VALUEADD\MSFT\Ntbackup». На деяких дисках цієї папки немає; у такому випадку можна виконати одну з наведених далі дій.

  • Зверніться у службу підтримки VAIO Link. Ми надамо вам програму інсталяції.
  • Пошукайте програму інсталяції в Інтернеті. Її можна завантажити на різних веб-сайтах.
  • «Ntbackup» — дуже обмежена утиліта; якщо бажаєте, переходьте до наступного варіанта.

  Засоби сторонніх розробників для резервного копіювання даних

  Якщо ви бажаєте дізнатися про інші засоби керування резервними копіями, радимо почати з пошуку інформації у статті Вікіпедії про резервні копії: http://en.wikipedia.org/wiki/Backup (англійською мовою). У цій статті також є посилання на список програм резервного копіювання: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backup_software (англійською мовою).

  Резервне копіювання вручну

  Скопіюйте важливі файли на зовнішній носій даних.
  Цей варіант рекомендується найменше, адже вимагається ручна робота та можливі помилки через людський фактор.

  План дій на випадок нештатних ситуацій

  А. В операційній системі стався збій, і у вас немає недавньої резервної копії даних.

  Якщо ваша модель VAIO достатньо нова, у центрі відновлення VAIO Recovery Center є функція Rescue Data (Відновлення даних). Вона надає можливість приєднати зовнішній жорсткий диск USB та створити резервну копію потрібних вам файлів.

  Інструкції з відновлення даних
  Якщо існує розділ відновлення, натискайте клавішу F10 під час завантаження системи. У списку з’явиться функція «Rescue Data» (Відновлення даних). За наявності дисків відновлення систему можна завантажити за допомогою цих дисків, а вказана функція відображатиметься у списку варіантів відновлення.
  Примітка. Якщо функції «Rescue Data» (Відновлення даних) немає у списку, ваш комп’ютер VAIO не оснащено цим засобом. На жаль, ми не маємо можливості надати його окремо.

  Б. В операційній системі стався збій, і у вас немає доступу до функції «Rescue Data» (Відновлення даних).

  Це складна ситуація, для якої не існує прямого та простого рішення. Нижче описано кілька рішень, результат застосування яких залежить від серйозності проблеми.
  • Скористайтеся програмним забезпеченням стороннього розробника для відновлення даних, за допомогою якого певну програму можна завантажити з компакт-диска та створити резервну копію даних на зовнішньому жорсткому диску. Ми не можемо рекомендувати конкретну програму.
  • Можна розглянути можливість інсталяції другої операційної системи на комп’ютері. Можливо, у такий спосіб вдасться знайти дані та створити їхню резервну копію, перш ніж виконувати повне відновлення системи.
   Увага!  Візьміть до уваги, що ми не зможемо вам у цьому допомогти, і це рішення може виявитися досить складним.
  • Якщо з вашої моделі комп’ютера можна легко зняти жорсткий диск, його можна підключити до зовнішнього порту USB та на іншому комп’ютері отримати доступ до своїх даних.
   Увага!  Візьміть до уваги, що маніпуляції з устаткуванням можуть позбавити вас гарантії.
  • Різні комп’ютерні компанії спеціалізуються на відновленні даних і можуть відновити дані навіть з несправних жорстких дисків.