Зображення чоловіка в крижаній печері Зображення чоловіка в крижаній печері

Об’єктиви майбутнього від Sony

Стандарти об’єктивів змінюються

Удосконалення технічних характеристик камери та виразні творчі ідеали вимагають нового підходу до технологій об’єктива. 

Потрібно покращувати об’єктиви, щоб вони забезпечували найкраще зображення.

Sony має чітке уявлення про камери майбутнього, тому змінює підхід до створення об’єктивів.

Лідер серед інновацій пропонує об’єктив із високою роздільною здатністю та першокласним ефектом боке.

Логотип G Master
Зображення всієї лінійки об’єктивів G Master

 

Sony підтримує авторів контенту й уважно прислуховується до них, щоб разом шукати нові способи роботи із зображенням. Новітні технології допомагають вирішити багато завдань, тому ми пропонуємо першокласні рішення в цій лінійці об’єктивів. Існують творчі завдання, які до снаги лише об’єктивам серії G Master.

Зразок відео

Чотири зображення, зняті на об’єктив G Master

Зразки зображення

Подолання технічних викликів для творчого самовираження

Об’єктив G Master забезпечує високу роздільну здатність і красивий ефект боке. Його можна брати із собою будь-куди та зручно вести зйомку завдяки компактному розміру, малій вазі, високій надійності, інтуїтивно зрозумілому керуванню та можливості швидко й точно змінювати фокус.

Зображення морди лисиці великим планом із фокусом на очах і ефектом боке на передньому й задньому планах Зображення морди лисиці великим планом із фокусом на очах і ефектом боке на передньому й задньому планах

Висока роздільна здатність і красивий ефект боке

Висока роздільна здатність у точці фокусування

У сучасних повнокадрових камерах дедалі частіше збільшується кількість пікселів. Тому, щоб максимально ефективно їх використовувати, потрібно постійно покращувати роздільну здатність об’єктива. Саме тому об’єктиви серії G Master забезпечують вражаючу роздільну здатність і м’який ефект боке.

Об’єктиви G Master обладнано передовими асферичними елементами (XA), які усувають геометричні та хроматичні аберації. Sony й далі вдосконалює високоточне виробництво та моделювання, щоб створювати багатофункціональні об’єктиви, які забезпечують першокласне зображення.
Зображення асферичних елементів (XA) об’єктива

Поверхню лінзи XA виготовлено з точністю до 0,01 мікрона. Це забезпечує приголомшливу роздільну здатність по всій площині зображення та красивий м’який ефект боке, недоступний зі звичайним об’єктивом або G Lens.

[1] Поверхня звичайної лінзи

[2] Поверхня лінзи XA

Зображення шорсткої поверхні звичайної лінзи та лінзи об’єктива G Master

Висока роздільна здатність

З моменту появи бренду G Master технологія виробництва лінз XA значно розвинулася – тепер користувачам доступні об’єктиви великого діаметра й надширококутні об’єктиви з малим F-числом.

[1] Надзвичайно асферичний елемент (XA)

Зображення надзвичайно асферичного елемента (XA) в об’єктивах FE 24-70mm F2.8 GM і FE 12-24mm F2.8 GM

Елементи XA об’єктива FE 16-35mm F2.8 GM II мають більший діаметр і складнішу форму. Це забезпечує компактний розмір об’єктива та покращує якість зображення.

(1) Конфігурація об’єктива [1] Надзвичайно асферичний елемент (XA)

(2) Графік частотно-контрастної характеристики [1] Контрастність (%) [2] Відстань від оптичного центра об’єктива (мм) [3] 16 мм, максимальна діафрагма [4] 16 мм, діафрагма F/8 [5] 35 мм, максимальна діафрагма [6] 35 мм, діафрагма F/8 [7] Просторова частота [8] 10 пар ліній/мм [9] 30 пар ліній/мм [10] Радіальні значення [11] Тангенціальні значення 

Зображення надзвичайно асферичного елемента (XA) в об’єктиві FE 16-35mm F2.8 GM II
Частотно-контрастна характеристика
Зліва показано приклад зображення, справа – збільшену його частину, що демонструє високу роздільну здатність об’єктива по краях зображення; підпис: SEL1635GM2

 

Об’єктиви G Master забезпечують високу роздільну здатність по всій площині зображення.

Красивий ефект боке

Sony використовує моделювання, емпіричні правила й накопичений досвід, щоб оптимізувати якість ефекту боке, зменшити аберації та підвищити частотно-контрастну характеристику.

Кожен об’єктив індивідуально калібрується на етапі виробництва, щоб забезпечити ще кращий ефект боке.

[1] Інтенсивний ефект [2] М’який ефект

Симуляція ефекту боке
Зображення моделювання "боке"
Зображення квітки космеї

FE 100mm F2.8 STF GM OSS

Портрет жінки в профіль

Об’єктив FE 50mm F1.2 GM

Зображення мотоцикліста в русі, що бере участь у змаганнях; гонщик у фокусі, а до лісу на задньому плані застосовано ефект боке Зображення мотоцикліста в русі, що бере участь у змаганнях; гонщик у фокусі, а до лісу на задньому плані застосовано ефект боке

Надшвидкий і високоточний привод фокусування

Зазвичай автори контенту оновлюють камери кілька разів протягом усього строку служби своїх улюблених об’єктивів. Інноваційні приводи об’єктивів Sony забезпечують швидке й точне фокусування, тож ви зможете реалізувати своє творче бачення з камерами нових поколінь.

Висока швидкість

Ми постійно вдосконалюємо приводи фокусування Sony власного виробництва, щоб покращувати їх потужність і можливості динамічного відстеження об’єктів. Найновіші об’єктиви серії G Master обладнано високодинамічним лінійним приводом XD, що забезпечує надточне керування фокусом.

Високоточне керування приводом фокусування об’єктива

Щоб забезпечити високошвидкісне й надточне фокусування, компанія Sony розробила лінійний привод XD. Він має малий розмір, але забезпечує достатньо потужності, щоб швидко рухати фокусні групи навіть в об’єктивах із великою діафрагмою.

Жіноче обличчя, вид великим планом

Відео, на якому показано рух лінійного привода XD та переміщення робочої точки на графіку залежності положення об’єктива від часу; зображення набуває чіткого фокуса

Висока точність

Лінійний привод (XD) керує навіть важкими групами фокусних лінз із точністю до мікронів, щоб забезпечити точне та швидке фокусування. Привод рухається тихо й плавно без шумів і вібрацій, тож користувачі зможуть повністю зосередитися на зйомці.

Знімок жіночого ока, вид великим планом

Відео, на якому показано незначний рух лінійного привода XD та переміщення робочої точки на графіку для регулювання фокуса.

Об’єктиви Sony повністю розкривають потенціал камер, адже їх спеціально створено для камер майбутнього. Вони підтримують передові функції, як-от відстеження для автофокусування або автоекспозиції та швидкісну серійну зйомку із частотою 120 кадрів на секунду.
Зображення жінки, що займається гімнастикою, і камери, на яку ведеться високошвидкісна серійна зйомка
Зображення камери з телеоб’єктивом у руках користувача, вид великим планом Зображення камери з телеоб’єктивом у руках користувача, вид великим планом

Висока надійність і мала вага

Магнієвий сплав і спеціальний технічний пластик із вуглецевим і скляним волокном забезпечують високу міцність і надійність, а також відчутно зменшують вагу, що особливо корисно для потужних телеоб’єктивів із великою діафрагмою.

Мала вага

Зображення об’єктива з магнієвого сплаву
Магнієвий сплав широко використовується для виготовлення деталей, які важко піддаються литтю, але потребують міцності й малої ваги. Він забезпечує високу зручність використання під час тривалої зйомки та надійну роботу протягом багатьох років.
Зображення об’єктива з технічного пластику
Спеціальний технічний пластик із вуглецевим і скляним волокном забезпечує високу міцність і малу вагу об’єктивів.

Висока надійність

Легка конструкція із захистом від пилу й вологи забезпечує надійну роботу в складних умовах і при екстремальних температурах.

① * Повний захист від пилу й вологи не гарантується.

② * На зображенні показано тестове середовище, а не робоче.

Зображення конструкції із захистом від вологи та пилу
Демонстрація тестування об’єктива в умовах низьких і високих температур
Зображення жінки, що дивиться у видошукач камери Зображення жінки, що дивиться у видошукач камери

Компактність і зручність використання

Кільцеві регулятори, кнопки й перемикачі створено зручними й приємними на дотик.

Компактний розмір

Щоб зменшити розмір і вагу об’єктива, ми оптимізували його конфігурацію та форму, механічні компоненти, приводи системи фокусування, привод діафрагми й механізми усунення вібрацій.
Зображення внутрішньої конструкції об’єктива SEL70200GM2, на якому показано розташування приводів

Зручність використання

Розташування кільцевих регуляторів фокусування, збільшення та діафрагми на об’єктиві

Щоб забезпечити зручне керування фото- й відеозйомкою, кільцеві регулятори фокусування, збільшення та діафрагми розташовано в тому самому порядку на всіх об’єктивах. Це забезпечує інтуїтивне керування. Тож користувач може зосередитися на зйомці, хоч би який об’єктив у нього був.

[1] Кільце фокусування [2] Кільце збільшення [3] Кільце діафрагми

Зображення кнопок і перемикачів на боці об’єктива
Під час розробки об’єктивів G Master ми враховуємо відгуки професіоналів, щоб забезпечити найзручніше керування. Ми ретельно налаштовуємо крутильний момент і плавність обертання кожного регулятора, клацання, а також форму кнопок і перемикачів і легкість їх натискання.