ОСНОВНІ ДАНІ ПРО ОБ’ЄКТИВИ

Терміни, пов’язані з об’єктивами

Кругла діафрагма

Зазвичай, якщо діафрагму обладнано 7, 9 або 11 пелюстками, то сама діафрагма у міру зменшення діаметра приймає форму семи-, дев’яти- або одинадцятикутника. Однак це спричиняє один небажаний ефект: розмиті джерела точкового світла стають багатокутними, а не круглими. Об’єктиви α дозволяють подолати цю проблему завдяки унікальній системі, що зберігає форму діафрагми майже ідеально круглою в діапазоні від повністю відкритого отвору до отвору, закритого на два ступені. У результаті фон стає більш м’яким і природним.

Порівняння конструкцій діафрагми [1] Звичайна діафрагма [2] Кругла діафрагма

Скло наднизького розсіювання / високоефективне скло наднизького розсіювання

Що більша фокусна відстань, то більше проблем із хроматичною аберацією виникає в об’єктивів, виготовлених зі звичайного оптичного скла. Це призводить до погіршення контрастності, передачі кольорів і розподільчої здатності зображення. Для вирішення таких проблем було розроблено скло наднизького розсіювання, яке застосовується в деяких об’єктивах. Воно суттєво зменшує хроматичну аберацію на великих фокусних відстанях і забезпечує кращу контрастність за всією площиною зображення навіть за відкритої діафрагми. Високоефективне скло наднизького розсіювання має ще кращі характеристики компенсації хроматичної аберації.

[1] Скло [2] Скло наднизького розсіювання [3] Високоефективне скло наднизького розсіювання [4] Фокальна площина

Багатошарове покриття

Хоча більша частина світла, що падає на оптичне скло, проходить прямо через нього, певна частина віддзеркалюється від поверхні об’єктива, що призводить до засвічення та фантомних зображень. Щоб уникнути цієї проблеми, на поверхню об’єктива необхідно нанести тонкий шар антиблікового покриття. В об’єктивах серії α використовується ексклюзивне багатошарове покриття, що ефективно запобігає виникненню подібних проблем у широкому спектрі довжин хвиль світла.

Антиблікове нанопокриття

Оригінальна технологія антиблікового нанопокриття від Sony полягає в нанесенні на поверхню лінзи точно визначеної регулярної наноструктури, що забезпечує точну передачу світла й одночасно зменшує ефект відбиття, яке спричиняє засвічення та появу побічних зображень. Антиблікове нанопокриття зменшує ефект відбиття краще за звичайні антиблікові покриття, у тому числі покриття з нерегулярною структурою, забезпечуючи значно кращу чіткість, контрастність і якість зображення загалом.

[1] Світло, що падає [2] Відбите світло [3] Передане світло [4] Скло [5] Антиблікове покриття [6] Антиблікове нанопокриття

Фотографія, зроблена з антибліковим нанопокриттям

З антибліковим нанопокриттям

Фотографія, зроблена без антиблікового нанопокриття

Без антиблікового нанопокриття

Асферичний об'єктив

Сферична аберація – це невелика розбіжність променів світла, що проеціюються на площину зображення простим сферичним об’єктивом. Це явище спричинено різницею у ступені заломлення в різних точках лінзи. Така розбіжність може погіршити якість зображення в об’єктивах з великою діафрагмою. Цю проблему можна вирішити за допомогою розміщення біля мембрани однієї або декількох "асферичних лінз" спеціальної форми для компенсації заломлення за всією площиною зображення зі збереженням високої чіткості і контрастності навіть за повністю відкритої діафрагми. Асферичні лінзи також можуть використовуватися в інших точках на оптичному шляху для зменшення спотворення. Добре спроектовані асферичні лінзи можуть зменшити загальну кількість необхідних елементів, а отже зменшити розмір і вагу об’єктива.

[1] Сферичний об’єктив [2] Асферичний об’єктив [3] Фокальна площина

Удосконалений асферичний

Удосконалені асферичні елементи – це нове покоління виробів із надвисоким співвідношенням товщини у центрі та на краях. Удосконалені асферичні елементи надзвичайно важно виготовити. Для цього використовується найдосконаліша технологія лиття, що забезпечує постійність та точність отримуваних форми та поверхні. Результатом є помітно кращі відтворення та деталізація.

XA (надзвичайно асферичний) об’єктив

Асферичні об’єктиви виготовляти набагато складніше, ніж прості сферичні. Точність виготовлення нових елементів об’єктивів ХА (надзвичайно асферичних) є надзвичайно високою (з похибкою до 0,01 мікрона) завдяки інноваційній технології виробництва, забезпечуючи неперевершене поєднання високої розподільчої здатності та боке, красивішого за яке Ви ще не бачили.

[1-1] Поверхня звичайного асферичного об’єктива [1-2] Небажаний ефект "боке" [2-1] Поверхня об’єктива XA (надзвичайно асферичного об’єктива) [2-2] Чудовий ефект "боке"

Покриття ZEISS® T* 

Загально відомо, що технологію нанесення покриття на об’єктив – парофазного осадження тонкого рівного шару покриття на поверхню лінзи для мінімізації ефекту відбиття та досягнення максимальної світлопередачі – було розроблено компанією ZEISS. Ця компанія також розробила та довела ефективність багатошарового покриття лінз фотооб’єктивів – технології, що пізніше розвинулася в технологію T*-покриття.

До винаходу об’єктивів із покриттям поверхня лінзи відбивала значну кількість світла, зменшуючи світлопередачу та ускладнюючи використання лінз із великою кількістю внутрішніх компонентів. Застосування ефективного покриття дозволило ускладнити оптичну схему, що призвело до значного покращення характеристик об’єктивів. Зменшення внутрішнього відбиття дозволило звести до мінімуму ефекти засвічення та досягнути високої контрастності.

Покриття ZEISS T* наноситься не на всі об’єктиви. Позначку T* можна зустріти лише на об’єктивах із кількома лінзами, у яких потрібні характеристики досягаються на всьому оптичному шляху, що є гарантією найвищої якості.

[1] Джерело світла [2] Матриця зображення [3] Зменшене відбиття

Внутрішнє фокусування

Під час фокусування переміщуються лише елементи середньої групи оптичної системи, тож загальна довжина об’єктива залишається незмінною. Серед переваг такого підходу – швидке автофокусування та мала мінімальна фокусна відстань. Крім того, різьба фільтра в передній частині об’єктива не прокручується, що стає в нагоді за використання поляризуючого фільтра.

Заднє фокусування

Фокусування через переміщення задньої групи лінз дозволяє прискорити швидкість спрацьовування автофокуса та зменшити мінімальну фокусну відстань. Крім того, зважаючи на те, що лінзи в передній частині об’єктива не обертаються, зйомка із приєднаним поляризуючим фільтром спрощує керування фокусом.

Корпус об’єктива з алюмінієвого сплаву

Алюмінієвий сплав дозволяє забезпечити бездоганні оптичні характеристики при виготовленні об’єктивів G та інших об’єктивів преміум-класу. Це легкий, міцний матеріал, надзвичайно стійкий до зміни температур.

Обмежувач діапазону фокусування

Ця функція дозволяє заощадити час, обмежуючи діапазон фокусування під час використання автофокуса. У макрооб’єктивах таке обмеження можна встановити або на ближньому, або на віддаленому діапазоні (як показано на зображенні). В об’єктиві SAL70200G обмеження можна встановити лише на віддалених діапазонах. В об’єктиві SAL300F28G обмеження можна встановити або на віддаленому діапазоні, або задати вручну.

Кнопка утримування фокуса

Налаштувавши фокус, натисніть кнопку на корпусі об’єктива, щоб зафіксувати фокусну відстань. Цій кнопці можна також призначити функцію попереднього перегляду в меню спеціальних настройок камери.

Безшумний механізм автофокусування із прямим приводом (система DDSSM)

Нова система DDSSM використовується для точного розташування крупної фокусної групи, необхідної для повнокадрового формату. Вона забезпечує можливість точного фокусування навіть за найменшої глибини різкості об’єктива. Також система DDSSM надзвичайно тиха, і завдяки цьому бездоганно підходить для зйомки відео з постійною зміною фокуса.

Безшумний механізм автофокусування (SSM)

SSM – це п'єзоелектричний мотор, що забезпечує плавну безшумну роботу під час автофокусування. Мотор має високий крутильний момент за повільного обертання та забезпечує миттєвий відгук початку та зупинення роботи. Також він працює надзвичайно тихо, забезпечує безшумне автофокусування. Окрім цього, об'єктиви, оснащені SSM, мають спеціальний детектор, що дозволяє точно відстежувати значення повертання об'єктива. Це показник, що покращує загальну точність автофокуса.

SSM складається з ротора (зліва) і статора (справа), на яких розміщено п’єзоелектричні датчики.

Система вимірювання інтенсивності спалаху ADI

Система вимірювання інтенсивності спалаху з удосконаленою інтеграцією відстані доступна, коли вбудований спалах або зовнішній спалах HVL-F60M / HVL-F43M / HVL-F20M використовується разом з об’єктивом із вбудованим датчиком відстані.* Робота її автоматичного експонометра є майже на 100 % незалежною від відбивної здатності об’єктів та фону. Точна інформація про відстань отримується за допомогою датчика, і ці дані використовуються для відповідної компенсації потужності спалаху. Ця технологія є більш надійною для отримання гарної експозиції, ніж звичайний експонометр спалаху TTL ("крізь об’єктив"), що може схибити через занадто темні предмети та фони або предмети та фони із занадто сильним відбиттям.

Кодувальник відстані

Кодувальник відстані – це елемент об’єктива, який безпосередньо визначає позицію механізму фокусування та передає до ЦП сигнал для вимірювання відстані до об’єкта. Під час фотографування зі спалахом ці дані дуже корисні для розрахунку потужності спалаху для конкретної сцени. Кодувальник відстані є складовою частиною системи вимірювання інтенсивності спалаху ADI, яка забезпечує високоточне розраховування потужності спалаху незалежно від відбивної здатності об’єктів або фону.

Привід плавного автофокусування (SAM)

В об’єктивах SAM не використовується внутрішній привід фокусування, вбудований в корпус фотоапарата. Замість цього привід автофокусування вбудовано в сам об’єктив, і він напряму керує групою елементів фокусування. Оскільки вбудований привід обертає механізм фокусування напряму, процес відбувається набагато плавніше й тихіше, ніж зі звичайними парними системами драйверів автофокусування.

Оптична стабілізація зображення на основі об’єктива (OSS)

Гіроскопи, вбудовані в об’єктив, розпізнають навіть найдрібніші рухи, а об’єктив зі стабілізацією пересувається з точністю, необхідною для усунення будь-якого розмиття. Точність, безшумні лінійні приводи й технології, успадковані від преміальних професійних відеокамер Sony, забезпечують винятково тиху ефективну стабілізацію зображення, що сприяє досягненню високої якості фото та відео.

Активний режим (активний режим OSS)

Пересування з камерою в руках під час відеозйомки збільшує тремтіння камери, що призводить до розмиття зображення. Звичайні системи стабілізації зображення виявилися неефективними для компенсації такого явища. Натомість активний режим має більший діапазон руху компенсувальної лінзи, що дозволяє покращити стабілізацію навіть за сильного тремтіння камери. Стабілізацію на широкому кінці діапазону фокусних відстаней значно вдосконалено, вона забезпечує мінімальне розмиття зображення під час відеозйомки з рук.

Швидке та гнучке електромеханічне збільшення (PZ)

Об’єктиви α-mount від Sony з електромеханічним збільшенням пропонують вдосконалене керування та потужний потенціал відеозйомки завдяки плавному послідовному збільшенню, якого важно досягти вручну. Деталі на кшталт плавного прискорення та вповільнення також відіграють важливу роль, а відстеження є незмінно бездоганним. Усе це стає можливим завдяки поєднанню розвинених технологій відеокамер від Sony з унікальними інноваціями, від дизайну оптики та механіки до оригінальної технології приводу від Sony. Вдосконалення процесів внутрішньозаводського виготовлення дозволяє втілити таке поєднання у життя. Внутрішня система збільшення – це ще одна корисна особливість об’єктивів від Sony: довжина об’єктива не змінюється під час збільшення, а регулятор не обертається, тому поляризатори та інші фільтри, що залежать від розташування, можна використовувати без потреби в додатковій підтримці.

Технологія Smooth Motion Optics

Smooth Motion Optics є технологією оптичної конструкції від Sony для змінних об’єктивів, яку спрямовано на досягнення максимально можливої якості зображення і розподільчої здатності для рухомих зображень.

Конструкція SMO вирішує три основні проблеми, які мають вирішальне значення для кінематографа:

– Зміна фокусної відстані (нестабільність кута огляду під час фокусування) ефективно мінімізується точною роботою внутрішнього механізму фокусування.

- Невеликі зміщення фокуса, що виникають під час збільшення, усуваються спеціальним механізмом корегування під час відстеження.

- Бічне зміщення оптичної вісі під час збільшення усувається завдяки внутрішньому механізму збільшення, що зберігає довжину об’єктива незмінною за будь-якої фокусної відстані.

Забезпечення потрібного рівня точності ставить високі вимоги до якості проектування та обумовлює необхідність постійного контролю якості у процесі виробництва, однак переваги відеозйомки світлосильними об’єктивами, зокрема з великими матрицями, окупають це сторицею.

Фторовмісне покриття

На незакриту передню частину об’єктива може потрапляти вода, бруд, жир тощо, і на ній можуть лишатися відбитки пальців. У результаті не лише погіршується якість зображення, а й іноді може пошкодитись об’єктив. Компанія Sony пропонує ефективне рішення – фторовмісне покриття передньої частини об’єктива. Воно забезпечує більший крайовий кут змочування, знижуючи таким чином ступінь зволоження об’єктива й прилипання забруднюючих речовин. Будь-які рідини чи жир легко видаляються. Фторовмісне покриття не лише захищає об’єктив, а й знижує необхідність постійно слідкувати за його чистотою в польових умовах.