ОСНОВНІ ДАНІ ПРО ОБ’ЄКТИВИ
Об’єктивам, виготовленим зі звичайного оптичного скла властива хроматична аберація. Через це погіршуються контрастність, передавання кольорів і роздільна здатність. Щоб вирішити ці проблеми, було розроблено скло наднизького розсіювання, яке застосовується в окремих об’єктивах. Воно зменшує хроматичну аберацію на великих фокусних відстанях і підвищує контрастність на всій площині зображення навіть із відкритою діафрагмою. Високоефективне скло наднизького розсіювання й лінзи з фторовмісним покриттям компенсують хроматичні аберації. Такі лінзи легші, ніж звичайні, що зменшує вагу об’єктива.
[1] Скло [2] Скло наднизького розсіювання [3] Високоефективне скло наднизького розсіювання та флюоритовий елемент [4] Фокальна площина
Сферична аберація – це невелика розбіжність променів світла, що проеціюються на площину зображення простим сферичним об’єктивом. Це явище спричинено різницею у ступені заломлення в різних точках лінзи. Така розбіжність може погіршити якість зображення в об’єктивах з великою діафрагмою. Цю проблему можна вирішити за допомогою розміщення біля мембрани однієї або декількох "асферичних лінз" спеціальної форми для компенсації заломлення за всією площиною зображення зі збереженням високої чіткості і контрастності навіть за повністю відкритої діафрагми. Асферичні лінзи також можуть використовуватися в інших точках на оптичному шляху для зменшення спотворення. Добре спроектовані асферичні лінзи можуть зменшити загальну кількість необхідних елементів, а отже зменшити розмір і вагу об’єктива.
[1] Сферичний об’єктив [2] Асферичний об’єктив [3] Фокальна площина
Асферичні об’єктиви виготовляти набагато складніше, ніж прості сферичні. Точність виготовлення нових елементів об’єктивів ХА (надзвичайно асферичних) є надзвичайно високою (з похибкою до 0,01 мікрона) завдяки інноваційній технології виробництва, забезпечуючи неперевершене поєднання високої розподільчої здатності та боке, красивішого за яке Ви ще не бачили.
[1-1] Поверхня звичайного асферичного об’єктива [1-2] Небажаний ефект "боке" [2-1] Поверхня об’єктива XA (надзвичайно асферичного об’єктива) [2-2] Якісний ефект "боке"
Удосконалені асферичні елементи – це нове покоління виробів із надвисоким співвідношенням товщини у центрі та на краях. Удосконалені асферичні елементи надзвичайно важно виготовити. Для цього використовується найдосконаліша технологія лиття, що забезпечує постійність та точність отримуваних форми та поверхні. Результатом є помітно кращі відтворення та деталізація.
Асферичний елемент ED – асферичний елемент об’єктива, виготовлений зі скла наднизького розсіювання (ED). Скло наднизького розсіювання ефективно усуває хроматичну аберацію, натомість асферичний профіль точно компенсує оптичні аберації, зокрема сферичну аберацію, кому та спотворення. Асферичний елемент ED поєднує функції скла наднизького розсіювання й асферичного профілю, тому його можна використовувати для створення компактних легких об’єктивів із високими оптичними характеристиками.
"Кількість світла, зібраного на периферії звичайної лінзи, приблизно дорівнює кількості світла в центрі, що призводить до рівномірної різкості в точках "b" та "c", як показано нижче. Спеціальний фільтр, який називається "оптичним елементом аподизації", збирає менше світла на периферії лінзи, що призводить до дифузії на краях точок. Через цю оптичну характеристику досягається плавніше дефокусування фону.
T-числа
Оскільки об’єктив STF з оптичним елементом аподизації збирає менше світла, ніж звичайні лінзи, F-числа замінюються T-числами (числа передавання). На практиці ці два типи значень взаємозамінні для визначення експозиції".
[1] Об’єктив STF [2] Звичайний об’єктив [3] Оптичний елемент аподизації [4] Розфокусування в об’єктиві STF (довкола точки фокуса "a") [5] Розфокусування у звичайному об’єктиві (довкола точки фокуса "a")
Оригінальна технологія антиблікового нанопокриття від Sony полягає в нанесенні на поверхню лінзи точно визначеної регулярної наноструктури, що забезпечує точну передачу світла й одночасно зменшує ефект відбиття, яке спричиняє засвічення та появу побічних зображень. Антиблікове нанопокриття зменшує ефект відбиття краще за звичайні антиблікові покриття, у тому числі покриття з нерегулярною структурою, забезпечуючи значно кращу чіткість, контрастність і якість зображення загалом.
[1] Світло, що падає [2] Відбите світло [3] Передане світло [4] Скло [5] Антиблікове покриття [6] Антиблікове нанопокриття
З антибліковим нанопокриттям
Без антиблікового нанопокриття
Нове антиблікове нанопокриття Nano AR Coating II розроблено для рівномірного нанесення на великі елементи об’єктива або дуже вигнуті поверхні елементів. Це покриття усуває внутрішнє відбиття світла, запобігаючи появі засвічення й побічних зображень, і дає змогу отримувати чіткі та ясні знімки. Попри широкий кут огляду об’єктива, антиблікове нанопокриття Nano AR Coating II зберігає високу чіткість і контрастність по всій площині зображення навіть в умовах низької освітленості.
[A] Звичайне покриття [B] Антиблікове нанопокриття Nano AR Coating II
[1] Звичайне покриття [2] Антиблікове нанопокриття Nano AR Coating II [3] Скло [4] Дуже вигнута скляна поверхня [5] Відбите світло
* На зображенні представлене теоретичне нанесення звичайного покриття на дуже вигнуту скляну поверхню.
[A] Звичайне покриття [B] Антиблікове нанопокриття Nano AR Coating II
На незакриту передню частину об’єктива може потрапляти вода, бруд, жир тощо, і на ній можуть лишатися відбитки пальців. У результаті не лише погіршується якість зображення, а й іноді може пошкодитись об’єктив. Компанія Sony пропонує ефективне рішення – фторовмісне покриття передньої частини об’єктива. Воно забезпечує більший крайовий кут змочування, знижуючи таким чином ступінь зволоження об’єктива й прилипання забруднюючих речовин. Будь-які рідини чи жир легко видаляються. Фторовмісне покриття не лише захищає об’єктив, а й знижує необхідність постійно слідкувати за його чистотою в польових умовах.
Щоб подивитися це відео, прийміть файли cookie для YouTube.
Відкрийте налаштування файлів cookie нижче та ввімкніть ці файли для YouTube у розділі Functional (Функціональні).
Загальновідомо, що технологію нанесення покриття на об’єктив (парофазного осадження тонкого рівного шару покриття на поверхню лінзи для мінімізації ефекту відбиття та досягнення максимальної світлопередачі) розробила компанія ZEISS. Вона також розробила й довела ефективність багатошарового покриття лінз фотооб’єктивів – технології T*-покриття.
До винаходу об’єктивів із покриттям поверхня лінзи відбивала значну кількість світла, зменшуючи світлопередачу та ускладнюючи використання об’єктивів із великою кількістю внутрішніх компонентів. Застосування ефективного покриття дало змогу вдосконалити оптичну схему та значно покращити характеристики об’єктивів. Зменшення внутрішнього відбиття мінімізує ефекти засвічення та забезпечує високу контрастність.
Покриття ZEISS T* наноситься не на всі об’єктиви. Позначку T* можна зустріти лише на об’єктивах із кількома лінзами, у яких потрібні характеристики досягаються на всьому оптичному шляху, що є гарантією найвищої якості.
[1] Джерело світла [2] Матриця зображення [3] Зменшене відбиття
Хоча більша частина світла, що падає на оптичне скло, проходить прямо через нього, певна частина віддзеркалюється від поверхні об’єктива, що призводить до засвічення та фантомних зображень. Щоб уникнути цієї проблеми, на поверхню об’єктива необхідно нанести тонкий шар антиблікового покриття. В об’єктивах серії α використовується ексклюзивне багатошарове покриття, що ефективно запобігає виникненню подібних проблем у широкому спектрі довжин хвиль світла.
Під час фокусування переміщуються лише елементи середньої або задньої групи оптичної системи, тож загальна довжина об’єктива залишається незмінною. Серед переваг такого підходу – швидке автофокусування та мала мінімальна фокусна відстань. Крім того, різьба фільтра в передній частині об’єктива не прокручується, що стає в нагоді за використання поляризуючого фільтра.
Об’єктиви α-mount від Sony з електромеханічним збільшенням пропонують вдосконалене керування та потужний потенціал відеозйомки завдяки плавному послідовному збільшенню, якого важно досягти вручну. Деталі на кшталт плавного прискорення та вповільнення також відіграють важливу роль, а відстеження є незмінно бездоганним. Усе це стає можливим завдяки поєднанню розвинених технологій відеокамер від Sony з унікальними інноваціями, від дизайну оптики та механіки до оригінальної технології приводу від Sony. Вдосконалення процесів внутрішньозаводського виготовлення дозволяє втілити таке поєднання у життя. Внутрішня система збільшення – це ще одна корисна особливість об’єктивів від Sony: довжина об’єктива не змінюється під час збільшення, а регулятор не обертається, тому поляризатори та інші фільтри, що залежать від розташування, можна використовувати без потреби в додатковій підтримці.
SMO (Smooth Motion Optics) – технологія оптичної конструкції змінних об’єктивів Sony, спрямована на досягнення максимально можливої якості зображення та розподільчої здатності саме рухомих зображень.
Конструкція SMO вирішує три основні проблеми відеозйомки:
- Зміну фокусної відстані (нестабільність кута огляду під час фокусування) ефективно мінімізує точний механізм внутрішнього фокусування.
- Невеликі зміщення фокуса, що виникають під час збільшення, усуває спеціальний механізм корегування під час відстеження.
- Бічне зміщення оптичної осі під час збільшення усуває внутрішній механізм збільшення, що зберігає довжину об’єктива незмінною на будь-якій фокусній відстані.
Забезпечення потрібного рівня точності ставить високі вимоги до якості проектування та обумовлює необхідність постійного контролю якості під час виробництва, однак переваги відеозйомки світлосильними об’єктивами, зокрема з використанням великих матриць, цілком виправдовують такі зусилля.
В основі цієї функції лежить незмінна довжина об’єктива під час збільшення. Корпус об’єктива не обертається, і поляризатори та інші фільтри, які використовуються в певному положенні об’єктива, можна використовувати без допоміжних засобів.
У режимі ручного фокусування з лінійним відгуком можливо інтуїтивно, миттєво й точно налаштувати фокус, як під час механічного фокусування, завдяки новій конструкції з чутливим регулюванням. Фокус змінюється лінійно у відповідь на повертання кільця фокусування.
Механізм плаваючого фокуса забезпечує стабільно високу розподільчу здатність за будь-яких значень фокусної відстані (від мінімальної до нескінченності). Така система мінімізує всі види аберації, забезпечуючи чіткість і високу розподільчу здатність знімків із фокусуванням на нескінченності, наприклад пейзажів, і знімків великим планом, зокрема портретів тощо.
Високопотужний (XD) лінійний привод розроблено, щоб забезпечити вищу потужність і ефективність порівняно з приводами попередніх типів і максимально реалізувати швидкісні характеристики поточних і майбутніх камер. Істотні зміни в конструкції та розміщенні компонентів дали змогу значно підвищити потужність.
Щоб подивитися це відео, прийміть файли cookie для YouTube.
Відкрийте налаштування файлів cookie нижче та ввімкніть ці файли для YouTube у розділі Functional (Функціональні).
Нова система DDSSM використовується для точного розташування крупної фокусної групи, необхідної для повнокадрового формату. Вона забезпечує можливість точного фокусування навіть за найменшої глибини різкості об’єктива. Також система DDSSM надзвичайно тиха, і завдяки цьому бездоганно підходить для зйомки відео з постійною зміною фокуса.
Механізм RDSSM обладнано п’єзоелектричним приводом, що забезпечує плавне безшумне автофокусування. Привод має високий крутильний момент за повільного обертання та забезпечує миттєвий відгук початку та зупинення роботи. А датчик для безпосереднього визначення положення об’єктива додатково покращує точність автофокусування.
Механізм RDSSM складається з ротора (зліва) і статора (справа), на яких розміщено п’єзоелектричні датчики.
Спеціальний лінійний механізм із прямим безконтактним електромагнітним приводом забезпечує надзвичайно тиху роботу, швидкий відгук і точне регулювання стопору фокусної групи. Тому цей об’єктив чудово підходить не лише для фото-, а й для відеозйомки.
В об’єктивах SAM не використовується внутрішній привід фокусування, вбудований в корпус фотоапарата. Замість цього привід автофокусування вбудовано в сам об’єктив, і він напряму керує групою елементів фокусування. Оскільки вбудований привід обертає механізм фокусування напряму, процес відбувається набагато плавніше й тихіше, ніж зі звичайними парними системами драйверів автофокусування.
Кроковий привод (STM) – це привод із механізмом, що розділяє обертання на кілька кроків, щоб зробити його керованим. Він обертається на один крок щоразу, коли отримує електричний імпульс. STM дає змогу об’єктиву фокусуватися плавно та тихо під час знімання фото чи фільмів.
Налаштувавши фокус, натисніть кнопку на корпусі об’єктива, щоб зафіксувати фокусну відстань. Цій кнопці можна також призначити функцію попереднього перегляду в меню спеціальних настройок камери.
Ця функція дозволяє заощадити час, обмежуючи діапазон фокусування під час використання автофокуса. У макрооб’єктивах таке обмеження можна встановити або на ближньому, або на віддаленому діапазоні (як показано на зображенні). В об’єктиві SAL70200G обмеження можна встановити лише на віддалених діапазонах. В об’єктиві SAL300F28G обмеження можна встановити або на віддаленому діапазоні, або задати вручну.
Кільцевий регулятор діафрагми забезпечує зручне інтуїтивне налаштування діафрагми.
Кільце діафрагми забезпечує чутливе та швидке налаштування діафрагми, необхідне для професійної зйомки фотографій і відео. А перемикач ON/OFF дає змогу ввімкнути або вимкнути клацання під час регулювання діафрагми. З клацанням простіше орієнтуватися, на скільки кроків змінено положення діафрагми, що зручно під час фотозйомки. Коли клацання вимкнуто, кільце діафрагми повертається плавно й безшумно. Такий режим краще підходить для відеозйомки.
Перемикач блокування діафрагми запобігає небажаній зміні експозиції під час зйомки. Якщо його зафіксовано, діафрагма блокується в положенні [A] або може повертатися між заданими вручну налаштуваннями. Якщо його не зафіксовано, кільце діафрагми може без обмежень повертатися між положенням [A] і будь-якими заданими вручну налаштуваннями.
Цей простий механічний перемикач дає змогу легко вибирати напрям обертання кільця збільшення, який є зручнішим для користувача.
Режими оптичного стабілізатора SteadyShot полегшують зйомку чітких зображень без штатива в різних умовах. Наприклад, стабілізація в режимі 2 полегшує динамічну панорамну зйомку, а режим 3 стабілізує зображення у видошукачі, що полегшує відстеження та кадрування.
Режими оптичного стабілізатора SteadyShot полегшують отримання чітких зображень без штатива в різних умовах. Наприклад, у режимі 2 спрощується динамічна панорамна зйомка, а режим 3 найкраще підходить для зйомки й відстеження об’єктів, що швидко й непередбачувано рухаються (зокрема, для зйомки спортивних заходів).
Пило- й вологонепроникна конструкція забезпечує надійну роботу об’єктива в складних умовах зйомки поза приміщенням.
Зазвичай, якщо діафрагму обладнано 7, 9 або 11 пелюстками, то сама діафрагма у міру зменшення діаметра приймає форму семи-, дев’яти- або одинадцятикутника. Однак це спричиняє один небажаний ефект: розмиті джерела точкового світла стають багатокутними, а не круглими. Об’єктиви α дозволяють подолати цю проблему завдяки унікальній системі, що зберігає форму діафрагми майже ідеально круглою в діапазоні від повністю відкритого отвору до отвору, закритого на два ступені. У результаті фон стає більш м’яким і природним.
Порівняння конструкцій діафрагми [1] Звичайна діафрагма [2] Кругла діафрагма