Початок роботи: пояснення щодо особливостей відеокамери
За допомогою цифрової відеокамери можна робити власні фільми, знімати важливі моменти життя, наприклад перші кроки дитини, і створювати незабутні спогади про кожне свято.
Але щоб вибрати камеру, яка вам найкраще підходить, і отримати від неї максимальну користь, ви маєте добре розуміти її особливості. У цьому керівництві надано пояснення щодо деяких основних аспектів.
- Вибір належної роздільної здатності
- Цифрове або оптичне масштабування?
- Пояснення щодо форматів стискання відео з високою роздільною здатністю
- Можливості для записування та зберігання відео
- Відтворення відео на телевізорі
- Інші особливості, які мають важливе значення під час вибору камери
Вибір належної роздільної здатності
Різні відеокамери можуть знімати відео з різною якістю або роздільною здатністю зображення.
Роздільна здатність зображення визначається кількістю горизонтальних ліній. Що більше ліній, то чіткіше зображення. Наприклад, стандарт Full HD передбачає 1080 горизонтальних ліній.
Стандартна роздільна здатність (Standard Definition, SD): характеризується показником 720 x 576 пікселів і найчастіше зустрічається в бюджетних камерах. Стандартній роздільній здатності не вистачає чіткості й деталізації, притаманних високій роздільній здатності.
Висока роздільна здатність (High Definition, HD): Відеокамери, які підтримують стандарт Full HD, дають змогу отримати зображення вищої якості, ніж моделі з підтримкою SD. Full HD — це стандарт для сучасних моделей телевізорів, тому що у форматі HD транслюються багато каналів і програм. Завдяки роздільній здатності 1920 x 1080 пікселів можна значно збільшити деталізацію кадру.
4K: роздільна здатність цього стандарту в чотири рази більша, ніж у Full HD. За роздільної здатності 3840 x 2160 пікселів покращуються відтворення кольорів, насиченість і контрастність. Відео, зняте з роздільною здатністю 4K, слід відтворювати на телевізорі, що підтримує цей стандарт.
Цифрове або оптичне масштабування?
Масштабування — здатність змінювати поле зору без переміщення камери. Ця функція має важливе значення під час вибору відеокамери. Під час збільшення або зменшення масштабу змінюється те, наскільки близьким здається об’єкт. Це досягається завдяки руханню частин об’єктива або зміненню масштабу цифрового зображення.
Оптичне масштабування: під час використання такого масштабування фактично змінюється конфігурація оптичних елементів об’єктива, що дає змогу змінити його фокусну відстань. Стандартне оптичне масштабування — 10-кратне, тобто найбільша фокусна відстань у 10 разів більша за найменшу, але в продажу є відеокамери, у яких використовується 60-кратний діапазон масштабування.
Цифрове масштабування: змінює масштаб зображення, захопленого датчиком камери, а не фокусну відстань об’єктива. Оскільки вихідне зображення не змінюється, то що вищий коефіцієнт масштабування, то нижча якість зображення.
Пояснення щодо форматів стискання відео з високою роздільною здатністю
Під час записування відео за допомогою відеокамери воно стискається до прийнятного розміру. Якість записаного відео зазвичай визначається бітовою швидкістю передавання даних, яка вимірюється в мегабітах за секунду (Мбіт/с). Що вища ця швидкість, то краща якість і більший розмір кінцевого файлу.
Є кілька форматів стискання.
HDV: початковий формат HD для цифрових відеокамер, сумісний із традиційним форматом магнітного відеозаписування DV. Він дає змогу записувати відео з повною високою роздільною здатністю, але використовує стискання MPEG-2. Сьогодні для споживацького ринку виготовляється небагато камер HDV; вони здебільшого використовуються в професійних цілях.
AVCHD: поточний стандарт для записування й відтворення відео з роздільною здатністю Full HD на споживацьких відеокамерах. AVCHD:
- записує відео з роздільною здатністю Full HD, але передбачає більший коефіцієнт стискання, ніж HDV; стискання здійснюється за допомогою методу MPEG-4 або H.264;
- записує відео з високою роздільною здатністю без використання зайвої пам’яті;
- використовує 1 ГБ для записування відео тривалістю 30 хвилин.
XAVC: цей формат розроблено для підтримки відеокамер, що дають змогу знімати відео з роздільною здатністю 4K. Завдяки ньому кінематографісти можуть контролювати розмір і якість файлів 4K. За роздільної здатності 4K бітова швидкість передавання даних може сягати 960 Мбіт/с, але формат XAVC дає змогу знизити її до менше ніж 100 Мбіт/с.
Формат XAVC підтримує не лише роздільну здатність 4K. Він також може працювати зі стандартом Full HD
Можливості для записування та зберігання відео
Коли ви знімаєте домашні відео, вони записуються в цифровій формі на внутрішній жорсткий диск або картку пам’яті.
Жорсткий диск: вибравши модель із внутрішнім жорстким диском, ви зможете записувати відео безпосередньо на камеру. Є два типи внутрішнього накопичувача:
- Жорсткий диск (Hard Disk Drive, HDD): стандартний жорсткий диск. Передбачає багато місця для зберігання даних, але має більшу вагу та містить рухомі частини
- Флеш-накопичувач: має нижчу вагу, працює швидше, не містить рухомі частині, але пропонує менше місця для зберігання даних
Картки пам’яті: записуйте відео на компактну картку пам’яті, яка вміщується в гніздо на камері. Важливе значення має швидкодія картки: для відео Full HD зі звуком знадобиться картка з більшою швидкодією, ніж для відео SD без звуку.
Продуктивність картки залежить від таких чинників:
Місткість для зберігання даних: вимірюється в гігабайтах. Означає обсяг даних, який може зберігатися на картці.
Швидкодія картки: означає швидкість, з якою картка може записувати дані. Цей показник вимірюється в МБ/с — мегабайтах за секунду (на відміну від мегабітів за секунду, які позначають вихідну бітову швидкість передавання даних запису). Картки мають такі позначки класів: Enlarge image
Створення й редагування бібліотеки за допомогою програми PlayMemories: відео можна безпечно зберігати в Інтернеті за допомогою програми PlayMemories від Sony. Ви зможете з легкістю отримувати доступ до своїх дорогоцінних спогадів і впорядковувати їх в особисту бібліотеку. Бездротова синхронізація дасть змогу переглядати відео на ноутбуку, планшеті або телевізорі.
Дізнайтеся, як передавати на комп’ютер відео SD з відеокамери, що підтримує формати DV та Digital8
Дізнайтеся, як передавати на Mac відео SD з відеокамери, що підтримує формати DV та Digital8
Відтворення відео на телевізорі
Ви можете з легкістю підключити цифрову відеокамеру до телевізора та переглядати відео на великому екрані. Ось як це зробити.
- Підключіть кабель HDMI до порту HDMI OUT на відеокамері
- Вставте інший кінець кабелю в порт HDMI IN на телевізорі
- Відтворіть відео на камері — воно відобразиться на екрані телевізора
Докладніше про відтворення відео на телевізорі
Інші особливості, які мають важливе значення під час вибору камери
Ширококутний об’єктив: деякі відеокамери оснащено ширококутним об’єктивом, який ідеально підходить для зйомки широких панорамних зображень пагорбів і гір або історичних пам’яток. Ширококутний об’єктив — це також чудовий вибір, якщо потрібно зняти групи людей або виконати зйомку в умовах обмеженого простору. Enlarge image
Датчик: це частина камери, на яку потрапляє світло, даючи змогу захопити цифрове зображення. Що більший датчик відеокамери, то більше деталей він може захопити. Високоякісний датчик, наприклад КМОН-датчик Exmor R у багатьох камерах Sony, захоплюватиме яскраві деталізовані зображення, навіть якщо зйомка ведеться в умовах слабкого освітлення або в приміщенні.
Оптична стабілізація зображення: навіть незначний рух руки може призвести до тремтіння камери. Але оптична стабілізація допоможе усунути цю проблему та уникнути розмиття зображення. Технологію Sony Balanced Optical SteadyShot розроблено для того, щоб забезпечити неймовірну стабільність під час зйомки.