Усе, що Вам потрібно знати про захист від води та пилу

  Перед використанням свого пристрою Sony рекомендуємо ознайомитись із його можливостями та обмеженнями. Якщо Ви бажаєте взяти його із собою на відпочинок просто неба або в подорож на вихідні, ознайомтесь з основними інструкціями, щоб бути впевненими, що Ваш пристрій витримає всі життєві умови й негаразди.

  Розпочнемо з детального огляду рівнів захисту IP, їх особливостей і умов використання.

  Що таке рівень IP?

  Рівень IP (захист від потрапляння твердих часток і води) – це міжнародний стандарт для вимірювання рівнів захисту пристрою від потрапляння пилу та прісної води. Перша цифра у двозначному коді IP показує рівень захисту від потрапляння твердих часток, зокрема пилу. Друга цифра вказує на ступінь захисту від потрапляння прісної води.

  Захист від потрапляння твердих часток і пилу

  IP0X

  Немає спеціального захисту

  IP1X

  Захищений від потрапляння твердих предметів > 50 мм у діаметрі.

  IP2X

  Захищений від потрапляння твердих предметів > 12,5 мм у діаметрі.

  IP3X

  Захищений від потрапляння твердих предметів > 2,5 мм у діаметрі.

  IP4X

  Захищений від потрапляння твердих предметів > 1 мм у діаметрі.

  IP5X

  Захищений від потрапляння пилу; обмежений захист (без шкідливих відкладень).

  IP6X

  Захищений від потрапляння пилу.

  Захист від потрапляння прісної води

  IPX0

  Немає спеціального захисту

  IPX1

  Захищений від потрапляння крапель води.

  IPX2

  Захищений від потрапляння крапель води за нахилу під кутом до 15 градусів від звичайного положення.

  IPX3

  Захищений від водного струменя.

  IPX4

  Захищений від потрапляння бризок води.

  IPX5

  Захищений від водяного струменя низького тиску протягом принаймні 3 хвилин.

  IPX6

  Захищений від водяного струменя високого тиску протягом принаймні 3 хвилин.

  IPX7

  Захищений від потрапляння води при зануренні на глибину до 1 метра тривалістю 30 хвилин.

  IPX8

  Захищений від попадання води при тривалому зануренні на глибину більше 1 метра. Точні умови визначаються виробником для кожного пристрою.

  Що це означає для Вашого пристрою

  Ваш пристрій має рівень захисту IP. Це означає, що обладнання працює належним чином навіть у конкретних умовах при його випробуванні в суворо контрольованих лабораторних умовах.

  Щоб перевірити характеристики водостійкості пристроїв Sony, їх обережно поміщають у контейнер, наповнений водою з-під крану, і опускають на глибину 1,5 м. Після 30 хвилин перебування в контейнері пристрій обережно виймають і перевіряють його функції.

  Дощ – не загроза

  Попали під дощ, поки чекали на автобус? Не проблема. Пристрою Xperia не загрожують краплі дощу чи бризки води як надворі, так і в приміщенні.

  Тому якщо за вечерею Ви випадково пролили воду на пристрій, не хвилюйтеся. Просто зачекайте, доки він повністю висохне.

  Також Ви можете переглядати відео на своєму пристрої Xperia, миючи посуд. (До речі, це дуже гарна ідея: Ви зможете опанувати мистецтво одночасного виконання декількох справ!) Тільки стежте за тим, щоб випадково не випустити свій пристрій у воду, і витирайте всі краплі води, коли завершите свої справи.

  Інші способи використання Вашого пристрою

  Існують інші переваги захисту Вашого пристрою Sony від потрапляння води та пилу. Ви можете використовувати цей пристрій у таких умовах і випадках:

  • Мокрими пальцями.
  • У запиленому середовищі, наприклад на вітряному пляжі або під час походів по запиленій стежці. Після використання в таких умовах обов’язково витріть весь пил зі свого пристрою водою з-під крану!
  • Фото- і відеозйомка у вологому середовищі. Ніколи не використовуйте пристрій під водою. Якщо на Ваш пристрій випадково потрапила непрісна вода, промийте його водою з-під крану.

  Але пам’ятайте про заглушки…

  Обов’язково перегляньте інструкції з використання пристрою та щільно закривайте всі заглушки, перш ніж піддавати його дії води чи пилу. Зокрема, закривайте заглушки порту USB, гнізда для SIM-карти та карти пам’яті. Деякі з наших пристроїв оснащені водостійким портом USB без заглушки. Якщо такий пристрій піддавався впливу води, важливо повністю просушити порт USB, перш ніж вставляти в нього кабель USB. Щоб видалити вологу з порту USB, кілька разів струсіть пристрій, тримаючи його портом USB донизу, а потім протріть пристрій насухо тканиною з мікроволокна. Повторюйте процедуру, доки повністю не витрете вологу з порту USB.

  Стежте за тим, щоб під час закривання заглушок під них не потрапило волосся або інші дрібні предмети. Недотримання цих вимог може призвести до серйозного пошкодження Вашого пристрою.

  Основні рекомендації з догляду за пристроєм

  Ось декілька порад, які допоможуть Вам використовувати всі можливості свого пристрою.

  • Після використання свого смартфона, планшета або аксесуарів у вологому середовищі не забудьте висушити всі заглушки та інші місця, де може накопичуватися вода.
  • Не занурюйте пристрій у морську, солону й хлоровану воду або в рідини на кшталт фруктових напоїв, рідких мийних засобів та оцту.
  • Якщо пристрій випадково потрапив у непрісну воду, наприклад у хлоровану воду з басейну, обов’язково промийте його прісною водою.
  • Потрапляння води на динамік або мікрофон може вплинути на їх функціонування, але воно буде відновлено, коли волога повністю висохне.
  • Рівень захисту IP Вашого пристрою був підтверджений у лабораторних умовах у режимі очікування, тому не слід використовувати його під водою, наприклад для фотозйомки. Не використовуйте цей пристрій для фотозйомки під водою, наприклад під час дайвінгу або плавання з трубкою.
  • Тривалість висихання залежить від зовнішніх умов, але цей процес може зайняти до трьох годин. Тим часом Ви все ще можете користуватися всіма функціями, які не пов’язані з роботою динаміка чи мікрофона – фотографувати, перевіряти електронну пошту чи надсилати текстові повідомлення, не хвилюючись ні про що.
  • Не використовуйте фен для висушування вологих частин пристрою.
  • Знос пристрою протягом щоденної експлуатації може послабити його захист від пилу та вологи.

  Гарантія, ремонт і обслуговування клієнтів

  Важливо: гарантія не поширюється на пошкодження або дефекти, спричинені неналежним використанням пристрою або використанням не за призначенням. Також зверніть увагу, що всі сумісні аксесуари (зокрема акумулятори, зарядні пристрої, пристрої для використання в режимі "вільні руки", клавіатури та кабелі USB) не мають характеристик водостійкості та захисту від пилу.