Представляємо Android 10

  Вона вже тут! Система Android отримала велике щорічне оновлення, і ця ключова версія зветься Android 10. І хоча нова назва, на відміну під попередніх, не містить посилань на смачний десерт, вона повна нових смачних функцій і покращень, які зроблять Ваш пристрій Xperia інтуїтивнішим і простішим у використанні.

  Великі вдосконалення внесено до керування приватністю. Певні функції дають Вам змогу контролювати час, який Ви проводите в Інтернеті. Також додано безліч нових корисних можливостей, як-от навігацію жестами без кнопок і темну тему, на яку всі так довго чекали.

  Тож прокрутіть сторінку вниз і прочитайте про нові чудові функції Android 10!

  Пригасіть світло

  Коли екран надто яскравий у темному місці, очі швидко втомлюються. Саме тому нова темна тема для всієї системи стала однією з найочікуваніших функцій Android 10. У цьому режимі фон із білого стає чорним, що зменшує навантаження на очі. Якщо Ваш пристрій має OLED-екран, увімкнення темної теми також зберігає енергію й подовжує час роботи від акумулятора. І скажемо чесно: нова тема виглядає дуже круто!

  Слід мати на увазі, що з темною темою складніше працювати в місцях з яскравим освітленням. Вмикайте її за різних умов, щоб з’ясувати, де саме вона подобається Вам найбільше.

  Для зручного ввімкнення темної теми простіше за все додати відповідну піктограму до швидких установок. Після цього достатньо буде провести по екрану вниз і торкнутися піктограми темної теми, щоб швидко ввімкнути цей режим.

  Повнофункціональна навігація жестами

  Можливо, найсуттєвішою зміною у версії Android 10 стала підтримка повнофункціональної навігації жестами. Тепер керувати пристроєм можна за допомогою лише кількох інтуїтивно зрозумілих жестів. Нова система навігації також звільнює простір на екрані, де раніше були кнопки, що дає змогу краще зануритися в інтерфейс смартфона.

  Щоб перейти на головний екран, просто проведіть по екрану вгору знизу. Для переходу між програмами проведіть по екрану вгору знизу й утримуйте протягом секунди. Щоб повернутися, проведіть по екрану всередину з будь-якого боку. Щоб увімкнути асистент, проведіть угору по діагоналі від будь-якого з нижніх кутів. Звикнувши, Ви зрозумієте, що це значно простіший і природніший спосіб керування пристроєм.

  Щоб перейти до режиму повнофункціональної навігації жестами, перейдіть в установки й зробіть пошук за запитом "Навігація в системі". Потім виберіть навігацію жестами – і готово! Якщо Ви скучили за класичними трьома кнопками – жодних проблем! Ви завжди можете до них повернутися.

  Навігація жестами може бути недоступною на певних моделях.

  Приватність поперед усе

  Приватність користувачів наших пристроїв є для нас пріоритетом, і в системі Android 10 нам удалося досягти значних успіхів у цьому напрямку. Наприклад, тепер в установках є розділ із відповідною назвою, де зібрано меню з усіма параметрами приватності.

  Тут можна докладно налаштувати, якими саме даними Ви хочете або не хочете ділитися з програмами, що встановлено на пристрої. Ви можете вибрати програми, що зможуть користуватися камерою або мікрофоном, відомостями про Ваше розташування, вмістом календаря тощо.

  Крім того, тепер існує три режими доступу програм до даних про розташування: завжди дозволяти, дозволяти лише під час використання або не дозволяти ніколи.

  Здоровий стиль цифрового життя

  У цифрову епоху ми все більше й більше залежимо від наших мобільних пристроїв, що неминуче веде до збільшення часу, коли ми дивимося на екран. Тож у версії Android 9 Pie з’явилися меню цифрового благополуччя, де можна було керувати часом, який Ви проводите зі своїм пристроєм.

  Тепер ці меню вбудовано в систему Android 10 на пристроях Xperia. За допомогою таймерів програм можна встановлювати обмеження на час, який Ви проводите в певній програмі. З функцією відпочинку можна налаштувати ввімкнення монохромного режиму екрана, який нагадає Вам, що настав час відпочити.

  Якими б корисними не були мобільні пристрої, зловживати ними не варто. Ці функції цифрового благополуччя дають змогу підібрати баланс між реальним і цифровим життям.

  Миттєве надання доступу до Wi-Fi

  Уявіть, що Ви запросили до себе друзів і бажаєте, щоб вони почувалися у Вас як удома. Ви хочете надати їм доступу до своєї мережі Wi-Fi, але як же згадати пароль? Знайома ситуація, чи не так?

  З Android 10 можна поділитися доступом до мережі Wi-Fi через QR-код. Достатньо відкрити установки, знайти потрібну мережу Wi-Fi і торкнутися неї. Коли Ви торкаєтеся піктограми QR-коду, на дисплеї з’являється QR-код з усією інформацією про мережу, у тому числі з паролем до неї. Щоб підключитися до Wi-Fi, Вашим друзям достатньо відсканувати його за допомогою камер на своїх смартфонах! Вам більше не знадобиться шукати потрібну мережу в списку та вводити довгі й складні паролі. Все зручно й просто!

  Безшумні сповіщення

  Набридлі постійні повідомлення, через які Ваш пристрій безперервно дзвонить і вібрує? В Android 10 є функція безшумних сповіщень, яка дає змогу відсортувати важливі повідомлення від, скажімо так, менш важливих.

  Безшумні сповіщення не відображаються на екрані блокування, не вібрують і не з’являються поверх інших програм. Коли Ви хочете їх перевірити, просто відкрийте панель сповіщень і знайдіть розділ безшумних сповіщень. Деякі з них автоматично налаштовуються із самого початку, а інші можна налаштувати довгим натисканням на сповіщення на панелі сповіщень.

  Зверніть увагу, що в цій статті не розглядається якийсь конкретний продукт. Через це наявність і характеристики функцій та можливостей, які тут описано, залежать від пристрою й/або версії його програмного забезпечення.