Розробка перероблюваного пластику

Компанія Sony скоротила своє використання невідновлюваних ресурсів, розробивши SORPLAS™ – екологічно безпечний і високоефективний перероблюваний пластик, що ідеально підходить для наших нових виробів.

До 99% переробленого матеріалу

Зазвичай вміст переробленого пластику в електронних виробах становить близько 30%. Завдяки революційному вогнетривкому компоненту на базі сірки, розробленому компанією Sony, пластик у наших виробах може містити до 99% переробленого матеріалу.

До 99% переробленого матеріалу

Вогнетривкий компонент і гранули SORPLAS™

SORPLAS™
SORPLAS™

[ 1 ] 99% переробленого матеріалу [ 2 ] 1% вогнетривких компонентів та інших домішок

Звичайний перероблений полікарбонатний пластик
Звичайний перероблений полікарбонатний пластик

[ 1 ] 55% первинного пластику на базі нафтопродуктів [ 2 ] 30% переробленого матеріалу [ 3 ] 15% вогнетривких компонентів та інших домішок

Сприяння зменшенню промислових викидів
Сприяння зменшенню промислових викидів

Завдяки використанню матеріалу SORPLAS™ обсяг викидів вуглекислого газу під час виготовлення РК-телевізора BRAVIA™ KDL-40EX52H зменшено майже на 80% порівняно з телевізорами з первинного пластику.

[ 1 ] Первинний пластик [ 2 ] SORPLAS™

Нове життя для старих пластикових виробів

Матеріал SORPLAS™ виготовляється шляхом вторинної переробки старих оптичних дисків, залишків плівки, зібраних на заводах Sony та інших компаній, уживаних пластикових пляшок та інших виробів.

Нове життя для старих пластикових виробів
Заходи зі зменшення екологічного сліду та покращення характеристик матеріалу

Переваги зменшення частки вогнетривких компонентів у складі SORPLAS™ не обмежуються лише можливістю використовувати більше переробленого пластику. Звичайні вогнетривкі домішки можуть погіршувати ключові характеристики матеріалу. А за рахунок зменшення вмісту цих домішок вироби з пластику SORPLAS™ можуть проходити кілька циклів переробки без погіршення його властивостей. Цей високоякісний матеріал є також найміцнішим серед інших видів вогнетривкого полікарбонатного пластику. Окрім того, поверхня виробів має чудовий вигляд і не потребує додаткового фарбування чи полірування.

[ 1 ] Подрібнення та повторне гранулювання [ 2 ] Формування [ 3 ] Вироби [ 4 ] Розбирання [ 5 ] Збір на ринку

Придатність для багаторазової вторинної переробки

SORPLAS™ виготовляється із суміші переробленого пластику, отриманого зі старих оптичних дисків, уживаних пляшок та інших пластикових виробів, і розробленого Sony вогнетривкого компонента. Пластик SORPLAS™ міцний, відштовхує жир і утворює якісне покриття, завдяки чому його можна використовувати в багатьох виробах Sony.
Частково SORPLAS™ виробляється шляхом переробки відходів виробництва Sony та інших заводів, а також уживаних виробів. Незважаючи на це, вироби з матеріалу SORPLAS™ також підлягають вторинній переробці шляхом подрібнення й повторного гранулювання.

Легкий, міцний і вогнестійкий
Легкий, міцний і вогнестійкий

Різні деталі телевізорів серій BRAVIA A80J, X95J, X90J, X85J і X80J виготовлено з матеріалу SORPLAS™ через його виняткову міцність і вогнетривкі властивості. Від задньої кришки до внутрішніх компонентів, усі вони демонструють міцність і витонченість завдяки матеріалу SORPLAS™ 

Міцний, жировідштовхуючий, універсальний

Камери й відеокамери мають виготовлятися з міцного жировідштовхувального матеріалу. У 2012 році для цього вперше було застосовано матеріал SORPLAS™, що й досі використовується в деяких камерах Sony, зокрема HX99 і HX400V.

Міцний, жировідштовхуючий, універсальний
Надійний і ефектний матеріал
Надійний і ефектний матеріал

Різноманітні пристрої, якими ми дедалі частіше користуємося в повсякденному житті, мають гарно виглядати та надійно працювати. Матеріал SORPLAS™ забезпечує необхідну міцність і стійкість фарбованого покриття для бездоганного вигляду виробів.

Корисний ресурс на базі переробленого пластику

Ясухіто Інагакі

Головний інженер-хімік,
підрозділ SORPLAS™

Корисний ресурс на базі переробленого пластику

Довгостроковий розвиток в основі концепції нового переробленого пластику

Робота над створенням SORPLAS™ розпочалася більше 10 років тому з ідеї підвищення ефективності заводів Sony шляхом повторного використання пластику, що накопичувався на ранніх етапах виробництва. Працюючи над цією задачею, ми розробляли кілька перспективних напрямків, як-от виробництво очищувачів промислових стічних вод і створення водопоглинаючого матеріалу для одноразових підгузків. У ході досліджень ми винайшли незаймистий компонент на базі сірки, що значно підвищує вогнетривкі властивості полікарбонатного пластику. Поєднання цього компонента з полікарбонатним пластиком, що виготовлявся з використаних оптичних дисків і списаних оптичних листів, отриманих із заводів групи Sony, стало ключовим етапом в історії створення SORPLAS™. Перероблений пластик SORPLAS™ – це результат наших розробок, спрямованих на переробку виробничих відходів на корисний ресурс для подальшого використання.

Інша сторінка, присвячена технологіям Sony

Інша сторінка, присвячена технологіям Sony

Перероблений пластик і краще звучання.

Ми з радістю відповімо на ваші запитання щодо SORPLAS™. (Посилання на веб-сайт корпорації Sony Semiconductor Solutions (англійською)).