Розробка виробів Sony за підтримки SORPLAS™

Розробка виробів із турботою про довкілля дуже важлива для Sony. Ми розробили пластик SORPLAS, щоб він містив більше перероблених матеріалів, мав кращі характеристики й відповідав нашій репутації щодо дизайну та якості виробів.

SORPLAS забезпечує високу якість і екологічність

Дві наші мети – пропонувати найкращі вироби та звести до мінімуму їх вплив на довкілля згідно з екологічними цілями нашої програми Road to Zero. Для цього ми розробили вогнетривкий перероблений пластик SORPLAS.

Що таке SORPLAS?

Ефективніше використання ресурсів із SORPLAS

SORPLAS виготовляється зі старих пляшок для води й оптичних дисків, зібраних із фабрик і ринків, а також ексклюзивного вогнетривкого матеріалу. Він використовується в різноманітних виробах Sony та зовнішніх виробах. SORPLAS не деградує надто сильно навіть після кількох циклів переробки, тому в майбутньому очікується, що SORPLAS збиратиметься й повторно використовуватиметься в нових виробах.

[1] Подрібнення [2] Формування [3] Вироби [4] Збір на фабриках/ринках

Переробка оптичних дисків від дочірньої компанії Sony

Подрібнені старі оптичні диски від виробника дисків Sony Music Solutions Inc. є одним зі складників пластику SORPLAS, що використовується в задніх панелях телевізорів Sony BRAVIA™.

Властивості SORPLAS

Перероблений пластик SORPLAS від Sony безпечний, надійний і за якістю у виробах відповідає рівню первинного пластику.

Високий вміст перероблених матеріалів, до 99%

Перероблений пластик, що використовується в електроніці, зазвичай містить лише 30% переробленого матеріалу. Наш вогнестійкий пластик на основі сірки має стабільно високі характеристики, навіть якщо перероблений матеріал складає 99%.

[1] SORPLAS
[2] 99% переробленого матеріалу [3] 1% вогнетривких компонентів і домішок

[4] Звичайний вогнетривкий перероблений пластик
[5] 30% переробленого матеріалу [6] 55% первинного пластику на основі нафти [7] 15% вогнетривких компонентів і домішок

Сприяння зменшенню викидів CO2

Викиди CO2 у виробництві SORPLAS можна зменшити приблизно на 72%, як порівняти з виробництвом первинного вогнетривкого пластику для аналогічного застосування .

[1] Первинний вогнетривкий пластик [2] SORPLAS, що містить 95% перероблених матеріалів

Термо- й вологостійкість

Щоб забезпечити тривале використання виробів у різноманітних середовищах, Sony розробляє стійкі до деградації перероблені пластики. У нашій ексклюзивній формулі використовується мала кількість вогнетривкого матеріалу, тому SORPLAS міцний і термо- й вологостійкий.

[1] Збереження початкової молекулярної ваги до 85 ℃, відносна вологість 80% [2] Час (тижні) [3] SORPLAS [4] Перероблений вогнетривкий полікарбонат (ПК) [5] Первинний вогнетривкий ПК

Довговічність для тривалої експлуатації виробу

Через менший вміст вогнетривкого матеріалу SORPLAS має таку саму чи більшу довговічність, як порівняти зі звичайним вогнетривким пластиком. Крім того, він міцний, і його використовують у деталях валіз і корпусах комп’ютерів, що вимагають міцності.

Наші вироби

Високі характеристики, як у первинного пластику

У різних виробах, що додають барв у наше життя, довговічність і естетика також мають значення. SORPLAS не лише довговічний – його поверхня добре виглядає, і він зберігає свою якість упродовж тривалого використання.

SORPLAS у BRAVIA – довговічність і краса

SORPLAS має високий вміст перероблених матеріалів і забезпечує довговічність завдяки низькому вмісту вогнетривкого матеріалу та чудовому зовнішньому покриттю, що не вицвітає, для телевізорів BRAVIA.

Перероблений матеріал, який добре виглядає та довго служить

Ми розробили особливу смолу, яка підходить для виготовлення задніх панелей телевізорів, маючи високу міцність і гарний дизайн, що раніше було проблемою для переробленого пластику. Крім того, вона має передове співвідношення переробленого матеріалу.

Значно менше первинного пластику

Завдяки якісному покриттю SORPLAS підходить для зовнішніх поверхонь, що розширює діапазон його застосувань і зменшує використання первинного пластику в телевізорах BRAVIA на 60%.

SORPLAS в Xperia™ = довговічність і міцність

Оскільки смартфони використовуються в різних середовищах, вони мають бути міцними й довговічними.

Внутрішні компоненти потребують міцності та складних форм

Завдяки високій міцності й довговічності, навіть порівняно з первинним пластиком, SORPLAS використовується у виготовленні багатьох внутрішніх компонентів.

Успішне зменшення використання первинного пластику

Використання SORPLAS у пристроях XPERIA дало змогу зменшити вміст первинного пластику у внутрішніх компонентах на 27%.

SORPLAS у камерах = міцність

Наш ексклюзивний перероблений пластик SORPLAS використовується в зовнішніх і внутрішніх компонентах деяких камер для відеоблогів і цифрових камер без зниження якості чи функціональності.

Інтерв’ю з розробником

Розробка для довкілля за допомогою перероблених матеріалів

Ясунобу Кавасакі

Відділ розробки виробів 2,
бізнес-група телевізорів, бізнес-група домашніх розважальних систем і аудіовиробів,
Sony Corporation

Ми давно розробляємо телевізори так, щоб зменшити їх вплив на довкілля, і активно використовуємо в них SORPLAS, що містить велику частку переробленого матеріалу. Щоб збільшити вміст пластику SORPLAS, у 2021 році ми почали використовували його в задніх панелях деяких моделей. Ми почали матеріальну розробку спільно із Sony Semiconductor Solutions Corporation у 2018 році, але для застосування матеріалу в зовнішніх деталях із великою площею, як-от задніх панелях телевізорів, потрібні передові конструкторські рішення. Однак розробка прототипів і вдосконалення виробництва дали змогу створити формулу пластику, що підходить для задніх панелей. Завдяки цьому нам удалося знизити використання первинного пластику. Розробляючи телевізори BRAVIA, ми й надалі намагатимемося зменшити вплив на довкілля.

Шлях до SORPLAS

Ясухіто Інагакі

Підрозділ SORPLAS,
відділ системних рішень,
Sony Semiconductor Solutions Corporation

SORPLAS створено в результаті дослідження, яке почалося майже 20 років тому внаслідок сильного бажання перетворювати пластикові відходи підприємств на ресурс із високою доданою вартістю. Спершу ми мали зробити практичний вогнетривкий пластик, який демонструє високу вогнестійкість у полікарбонатній смолі за надзвичайно малих кількостей. SORPLAS – це суміш такого вогнетривкого пластику та різних домішок із переробленими матеріалами, як-от використаними пляшками для води та старими оптичними дисками з фабрик і ринків, яка утворює вогнетривкий перероблений пластик, що має гарний блиск, демонструє високу міцність і містить до 99% переробленого матеріалу. Пластик SORPLAS, який має багато різноманітних властивостей смоли, уже застосовано на практиці, але в майбутньому ми продовжимо розробку, щоб розширити діапазон його застосування та зробити більший внесок у захист довкілля.

Відео: "Що ви робите для цієї планети?"
Докладніші відомості про SORPLAS™