Зниження негативного впливу заводів на екологію

Дбаючи про довкілля, компанія Sony впроваджує ініціативи, спрямовані як на покращення характеристик виробів, так і зміну технологій виробництва на своїх заводах у Японії та інших країнах світу.

Виробництво, що дбає про довкілля

Компанія Sony зосереджується на зниженні екологічного сліду, насамперед на етапі виробництва продукції. CMOS-матриці зображення виробляються в умовах ретельного контролю чистоти повітря. Ми подбали про енергоефективність приміщень, дотримуючись усіх стандартів якості для виробництва одного з найтехнологічніших видів продукції.

CMOS-матриці, вироблені в енергоефективних чистих приміщеннях
CMOS-матриці, вироблені в енергоефективних чистих приміщеннях

Енергоефективне обслуговування чистих приміщень для точної електроніки

CMOS-матриці зображення – це "очі" смартфонів і цифрових камер. Ними обладнано всі пристрої Xperia™ і багато інших пристроїв, від камер до автомобілів. CMOS-матриці зображення – це новітні напівпровідники, які виробляються в чистому приміщенні за ретельно контрольованих чистоти, температури й вологості, що потребує значних витрат енергії.

Спільна ініціатива для покращення довкілля

Інноваційні екологічні розробки на робочих місцях

Технологічні вимоги до виробництва напівпровідників обумовлюють жорсткі стандарти обслуговування чистих приміщень. Завдяки досвіду та знанням нашої команди ми змогли знизити негативний вплив на довкілля, підтримуючи стабільно високу продуктивність виробництва та якість продукції.

Спільна ініціатива для покращення довкілля

Приклад 1: завод у Нагасакі

Використання відпрацьованого тепла
Продуктивне використання наявної енергії

Застосування відпрацьованого тепла для скорочення витрат енергії

Роботу системи кондиціонування повітря в Технологічному центрі Нагасакі було переглянуто з метою скорочення витрат енергії. Напівпровідники виробляються в чистому приміщенні з певними температурою та вологістю. Для цього в приміщення подається повітря, охолоджене або нагріте до потрібної температури.

Раніше паровий котел системи працював на викопному паливі. Застосувавши натомість тепло, яке виводиться виробничим обладнанням, вдалося збільшити енергоефективність приблизно в 2,1 разу.

[1] Потік повітря із системи кондиціонування [2] Система охолодження [3] Паровий котел [4] Завод із виробництва напівпровідників

До

Раніше в системі використовувалося повітря з парового котла, що змішувалося з прохолодним повітрям до досягнення точно встановленої температури, очищувалося й подавалося в чисте приміщення. Після охолодження обладнання відпрацьоване нагріте повітря виводилося з чистого приміщення та ніяк не використовувалося.

Після

У новій системі після охолодження обладнання в чистому приміщенні відпрацьоване тепло подається замість нагрітого повітря з парового котла. Ефективніший замкнутий цикл енергоспоживання дає змогу зменшити споживання викопного палива та скоротити викиди вуглекислого газу.

Енергоефективність і зменшення викидів вуглекислого газу

[1] щорічно

Енергоефективність і зменшення викидів вуглекислого газу

Нова система втілює дві ключові екологічні переваги: підвищення загальної енергоефективності завдяки використанню відпрацьованого тепла та зниження викидів вуглекислого газу завдяки зменшенню споживання викопного палива. Викиди вуглекислого газу вдалося знизити на 52%, приблизно до 4400 т порівняно з попереднім рівнем 9300 т.

Енергоефективність із дотриманням усіх технологічних вимог

Шінносуке Баба

Підрозділ із виробництва напівпровідників
компанії Sony

Шінносуке Баба

У Технологічному центрі Нагасакі переважно виробляються напівпровідникові CMOS-матриці зображення для камер у смартфонах. Забезпечуючи якісною продукцією клієнтів із різних країн світу, завод працює з максимальною ефективністю в безперервному виробничому циклі.

Ми замислилися над тим, скільки ми можемо використовувати надлишкового тепла, що виділяється в процесі виробництва. У новій системі значні обсяги теплової енергії з виробничого обладнання та комунальних об’єктів накопичуються та повторно використовуються. Завдяки аналізу даних і експертному досвіду ми покращили систему терморегуляції та змогли знизити споживання енергії, не змінюючи виробничий процес. Ми прагнемо покращити навіть непомітні аспекти виробництва, щоб результатом можна було пишатися.

Приклад 2: Sony Device Technology (Тайланд)

Терморегуляція з нижчим енергоспоживанням
Ефективніше кондиціонування повітря

Компанія Sony Device Technology (Thailand) Co., Ltd. (SDT) збирає та постачає напівпровідникові компоненти. Ефективніше спрямування повітряних потоків у системі часткового кондиціонування повітря та збільшення температури охолодження води дали змогу значно скоротити витрати енергії під час обслуговування чистих приміщень.

[1] Комплекс із кондиціонування повітря [2] Охолоджене повітря [3] Нагріте повітря [4] Виробничий комплекс

До

Потужні вентилятори подавали зі стелі холодне повітря, яке забезпечувало терморегуляцію приміщення та охолодження обладнання. Відпрацьоване тепло виходило у вентиляційні отвори в підлозі.

Після

У новій системі використовується природний рух потоків повітря. Охолоджене повітря подається з підлоги на обладнання. Відпрацьоване нагріте повітря природним чином піднімається вгору разом із часточками пилу з робочих поверхонь.

Покращення енергоефективності та ефективності Sony

Оптимальні повітряні потоки для вищої ефективності

У новій системі викиди вуглекислого газу зменшено на 67% порівняно з попередньою системою – приблизно з 4000 т до 1300 т. Нові кондиціонери скеровують повітря безпосередньо на обладнання, очищуючи виробничі поверхні від часточок пилу.

Покращення енергоефективності та ефективності Sony

[1] щорічно

Хіротоші Кікучі
Моделювання ідеального балансу енергоефективності

Хіротоші Кікучі

Sony Technology (Thailand) Co., Ltd.
CWS, Азійсько-тихоокеанський регіон

Процес енергоспоживання на заводі постійно вдосконалюється для дотримання стандартів якості виробництва з нижчими витратами енергії та меншим впливом на довкілля. Ми розробляємо систему кондиціонування, що базується на моделюванні природних потоків повітря шляхом аналізу даних. Ця система значно відрізняється від звичайних кондиціонерів, тож ми залучаємо до розробки наших працівників, які випробовують її щодо можливих негативних наслідків на робочих місцях.

Цю систему вже встановлено на збиральному заводі Xperia™ у Тайланді – Sony Technology (Thailand) Co., Ltd. Найближчим часом заплановано заміну комунального обладнання на інших заводах в Азії. Ми плануємо подальше зростання енергоефективності, нарощуючи обсяги виробництва на заводах Sony в різних країнах світу, де впроваджуються екологічні ініціативи.

СУПУТНІ ТОВАРИ

Смартфони, планшети та інтелектуальні пристрої
Мобільні пристрої, аксесуари та інтелектуальні пристрої

Дізнайтеся більше про технології Sony

Проектори наступного покоління
Проектори наступного покоління
Інноваційні способи постачання електроенергії
Інноваційні способи постачання електроенергії