Серія EXTRA BASS™

SRS-XB10, XB20, XB30, XB40; GTK-XB5

Поєднання потужних басів і ефектного підсвічування

Музичні фестивалі зближують людей завдяки поєднанню вібруючих басів і динамічного освітлення, що заряджає енергією музичної та візуальної естетики. Інноваційна серія портативних бездротових динаміків EXTRA BASS™ покликана відтворити цю унікальну атмосферу єднання й насолоди звучанням і наблизити її до користувачів.

Відтворення динамічної енергії музичного фестивалю

Зараз люди набагато частіше слухають музику в компанії. Завдяки популярності електронної танцювальної музики та фестивалів музичні заходи стали засобом спілкування. Розробляючи серію EXTRA BASS, ми хотіли зберегти й передати слухачам ці неповторні враження від живого виконання, що виходить за рамки лише звуку та охоплює всі органи чуття. Ми створили бездротові динаміки з розширеною функціональністю, у яких поєднується відтворення звуку, підсвічування й надійна портативна конструкція.

Зображення частини виробу EXTRA BASS.
Монолітна форма, потужні баси та яскраве підсвічування

Спеціалістам дизайнерського відділу довелося знайти відповіді на два ключові запитання: як візуалізувати характерне басове звучання електронної танцювальної музики та як зробити кінцевий виріб достатньо міцним, щоб його можна було використовувати за будь-яких умов. Розглядаючи потенційні рішення, ми нарешті зійшлися на цілісній конфігурації, що надає низьким частотам потужного вигляду. Окрім насиченішої візуальної ідентичності басового звучання порівняно зі звичайними пласкими прямокутними динаміками, виріб EXTRA BASS також має закруглені краї, що зміцнюють його конструкцію. Цілісний дизайн втілює в собі досвід створення абсолютно нового виробу, поєднуючи потужне басове звучання та міцність.

Підсвічування по периметру динаміка синхронізується зі звуком, що надходить із нього. Таким чином, басове звучання набирає ще більшої візуальної глибини. Поєднавши монолітну форму з технологією інтелектуального підсвічування, ми створили дизайн, з яким іще приємніше користуватися виробом EXTRA BASS.

Зображення виробу EXTRA BASS із підсвічуванням від компанії SONY.
Саме те, що потрібно для насолоди музикою разом

Такума, головний художній директор

Ми прагнули об’єднати в активному динаміку всі елементи справжнього музичного фестивалю – звук, світло та цілісність сприйняття. Поєднавши монолітну форму з технологією підсвічування, ми отримали динамік, здатний оживити будь-яку вечірку.

Ефект від закругленої форми

Для створення цілісного й оптимально компактного дизайну з потужним басовим звучанням потрібні ідеальні форми, матеріали та інші супровідні елементи. Щоб об’єднати різні компоненти воєдино та надати виробу завершеного монолітного вигляду, ми разом з інженерами тестували різні прямокутні форми й зійшлися на думці, що оптимальний варіант – це плавна закруглена форма. Створивши її в загальних рисах, ми вирішили, що кінцевий виріб матиме покриття двох видів: верхня частина буде покрита звичайною гумою та створюватиме легке, невимушене відчуття від дизайну, якому не страшні жодні подряпини, тоді як "пухирчасте" покриття нижньої частини додаватиме міцності зовнішньому вигляду виробу й полегшуватиме його перенесення та встановлення будь-де. Додаючи трохи контрасту монолітній формі, покриття двох видів довершує функціональність дизайну.

Виріб SRS-XB20 від SONY, вид збоку.
SRS-XB40 від SONY, вид спереду.
Візуалізація басів: поєднання різних естетичних елементів

Одне з основних завдань дизайнерської команди полягало в розробці динаміка, який би не лише забезпечував глибоке басове звучання, а й справляв відповідний візуальний ефект. Тому динамік було по периметру оздоблено джерелом підсвічування трубчастої форми, яке світиться в такт музиці, а в центрі решітки зроблено отвір. Такий підхід не лише забезпечує вільне проходження звуку, а й надає слухачам можливість бачити, як мембрана динаміка вібрує відповідно до зміни акустичного тиску, візуалізуючи таким чином потужність звучання низьких частот. Крім того, акустичне "випромінювання", що надходить із динаміка, підсилюється випуклою формою решітки. Нарешті, концепцію потужності доповнено кольором корпусу: яскраві відтінки лінії BOLD COLOR надають звуку ще більшої візуальної ідентичності. Зверху та донизу, ззовні та зсередини – дизайн підкреслює потужність басового звучання, усіляким чином приваблюючи око.

Довговічність як основа універсальності

Хібіно, головний дизайнер

У наш час дедалі більше людей надають перевагу компактним динамікам, які можна брати із собою та використовувати де завгодно. Тому ми зосередилися на розробці довговічного й мобільного виробу, розрахованого на тих, хто полюбляє подорожувати з наметами та влаштовувати вечірки, а також представників інших споживчих сегментів, де універсальність відіграє ключову роль.

Система підсвічування, що передає атмосферу музичного фестивалю

Щоб подивитися це відео, прийміть файли cookie для YouTube.

Відкрийте налаштування файлів cookie нижче та ввімкніть ці файли для YouTube у розділі Functional (Функціональні).

У жанрі електронної танцювальної музики світло є важливою частиною загального ритму. Щоб передати справжню фестивальну атмосферу, ми розробили колірну схему для відтворення динаміки музики (тихіше – гучніше). Джерело підсвічування трубчастої форми, переходячи з "холодної" фази в "теплу" й навпаки, забезпечує хроматичний контраст, синхронізується з ритмом і створює пульсуючу світлову палітру – ідеальне обрамлення фірмового звучання високих і низьких частот, характерних для жанру електронної танцювальної музики.

Створюючи нашу унікальну технологію розпізнавання ритму, ми також розробили алгоритм реагування на зміни в музичній композиції в якісному відношенні та в режимі реального часу. У результаті ми маємо інтелектуальну схему підсвічування, що без проблем адаптується до мелодії та ритму будь-якої композиції. Крім того, система блимає білим на сильну долю, але не монотонно: пульсація прискорюється та сповільнюється залежно від зміни ритму композиції.

Підсвічування, здатне підсилити будь-яке звучання

Фудзікі, дизайнер

На музичних фестивалях ви сприймаєте басове звучання та світло на фізичному рівні. Тож забезпечити захоплення від сприйняття музики всім тілом і було нашою ціллю. Ключову роль у дизайні системи підсвічування відіграють пульсація ритму та колірна схема. Однак важливо допомогти людям отримувати природну, інстинктивну насолоду від загального ефекту.

Інтуїтивна комунікація для втілення концепції фестивалю

Жоден продукт не може повністю розповісти про світогляд, що сприяв його створенню. Маючи на меті поділитися з користувачами концепцією нової серії EXTRA BASS, ми звернули особливу увагу на дизайн і розробили логотип, що є візуальним втіленням глибокого звучання нижніх частот. У назві EXTRA BASS використовується шрифт різної товщини. Виділене слово BASS виражає потужність басів, а літери щільно прилягають одна до одної, підкреслюючи компактну конструкцію продукту. Важливу роль відіграє також заливка літер: зображення передає настрій від живого музичного виступу, створюючи інтуїтивну асоціацію між продуктом і атмосферою музичного фестивалю.

Динамічний зовнішній дизайн покликаний доповнити цю комунікацію: у центрі уваги – ефективне відтворення басів, що є ключовим елементом концепції продукту.

Потужні баси для неймовірних вражень

Мацуда, дизайнер

Під час комплектації на перше місце ставиться форма виробу. Однак під час оформлення серії EXTRA BASS ми вирішили приділити основну увагу басовому звучанню. Ця ідея полягає в основі всієї комунікаційної стратегії.

Серія EXTRA BASS представляє продукти з вражаючим поєднанням ритмічних басів і динамічного підсвічування, що виходять за межі звичних уявлень про аудіосистему, даруючи людям можливість розділити задоволення від прослуховування музики з компанією, хоч би де вони були.

* Доступність продуктів залежить від регіону та країни.