Усе по темі аудіо високої точності

що повинен знати будь-який аудіофіл

Хочете зануритися у захоплюючий, а інколи й безмежний світ аудіо високої точності? Про нього існує стільки інформації та знань, але спеціальний жаргон може виглядати як довгий список абревіатур та термінів, що збивають з пантелику.

Не хвилюйтеся. Тут, у компанії Sony, ми ставимо перед собою ціль надати вам знання про аудіо високої точності, які дозволять вам стати фахівцем та отримувати максимальне задоволення від музики.

Надаємо список основних термінів стосовно аудіо високої точності, що наразі використовуються в лексиконі аудіофілів, та їхні визначення:

Аудіо високої точності:

Аудіо, що використовує для кодування та відтворення музики вищу частоту дискретизації, ніж CD та MP3. З надзвичайною чіткістю звучання аудіо високої точності оживляє ваші улюблені пісні, утримуючи у процесі конвертації оригінальної композиції більше даних, ніж файли MP3. Формати аудіо високої точності включають у себе WAV, DSD, ALAC, FLAC та AIFF.

DSD та ІКМ:

Існує два основних способи обробки/кодування аудіо у цифрові формати – ІКМ та DSD. У цілому, формат ІКМ легше обробляти. З іншої сторони, DSD є форматом оригінальних архівів, який використовується на звукозаписних студіях. Дехто може сказати, що він забезпечує якість цифрових файлів, що найбільш близькою до якості аналогового оригіналу. Ось конкретні дані про кожну технологію:

DSD®:

Прямий цифровий потік використовує кодування імпульсно-щільнісною модуляцією для збереження аудіосигналів на цифрових носіях. Частота дискретизації для цієї технології складає 2,8224 мГц або 5,6448 мГц, що у 64 або 128 разів перевищує частоту дискретизації CD-аудіо.

ІКМ:

Імпульсно-кодова модуляція – це технологія, що конвертує стандартні аудіосигнали у цифрове аудіо. Це стандартний вид цифрового звуку на комп’ютерах та компакт-дисках. Амплітуда сигналу моделюється з однаковими інтервалами, після чого кожний відрізок обмежується найближчим значенням у діапазоні цифрових кроків.

Із втратами:

Стиснення файлів із втратами призводить до втрати даних і якості оригінальної версії файлу та частіше за все асоціюється з форматами MP3 та AAC. У результаті файл займає набагато менше місця, але також втрачає більшу частину своєї якості.

Без втрат:

Стиснення без втрат дозволяє шляхом ряду алгоритмів майже повністю відновити оригінальні дані зі стисненого формату. Розмір файлів за стиснення без втрат зазвичай буде більшим, ніж за стиснення із втратами, але й якість звуку тут значно краща. Приклади форматів такого типа стиснення – FLAC та Apple Lossless.

Нестиснене:

Нестиснене аудіо говорить саме за себе – це оригінальні дані без стиснення. Взагалі кажучи, найкращу якість аудіо мають нестиснені аудіо-файли формату WAV та AIFF. Недоліками нестисненого аудіо є великий об’єм місця, яке займають такі файли, та ширина частотної смуги, яка потрібна для їх відтворення.

кГц/біт:

Це стандартне позначення частоти дискретизації на глибину бітів.

Кількість кілогерц (кГц)

вимірює частоту дискретизації, тобто кількість разів моделювання аудіо на секунду. Тому чим більша кількість кГц, тим краща якість звуку.

Глибина бітів

вимірює кількість бітів (або об’єм даних) в кожному відрізку. Глибина бітів напряму відповідає роздільній здатності кожного відрізку. Що вище глибина бітів, то краща якість звуку.

Тепер, коли ваш вокабуляр збагатився новими термінами стосовно аудіо високої якості, знайдіть час та використайте їх у реальному житті.

Будь-які улюблені пісні ви зможете знайти в аудіо високої точності.