Негативний простір

За лаштунками аудіо преміум-класу

Це неймовірне задоволення слухати музику на аудіопродуктах преміум-класу. Щоб задовольнити вимоги більшого кола користувачів, ми створили нову мову втілення форм.

Задоволення слухачів завдяки неперевершеному звуку

Сьогодні, коли майже в кожного є смартфон або інший мобільний пристрій, прослуховування звичайних файлів MP3 або AAC не є дивиною. Проте лише одиницям потрібні висока точність і розподільча здатність під час прослуховування аудіо. Ми прагнемо, щоб якомога більше людей могли почути те, чого вони раніше не чули. Особливо зараз передові технології дозволяють залишити далеко позаду якість звичайних CD-дисків, оскільки саме цифрове аудіо відкриває нові межі в кількості та якості транслювання та розподілення. Проте зростання популярності бездротового прослуховування говорить про те, що користувачі віддають перевагу простоті та зручності. Настав час, щоб по новому поглянути на те, що саме робить аудіо преміум-класу таким особливим, та створити нові можливості прослуховування, які будуть відповідати вимогам майбутнього.

Що саме люди прагнуть знайти в дизайні аудіопродуктів преміум-класу? Ми опитали професіоналів та звичайних меломанів у Токіо та Лондоні. Переглянувши вимоги пересічних поціновувачів, ми зрозуміли, наскільки важливо переконати слухачів у тому, що якість аудіо має значення, показати їм технічне підґрунтя та запропонувати високу розподільчу здатність на прикладі зовнішнього вигляду та матеріалів. Ми хотіли, щоб наші вироби надихали не тільки своїм тонким, легким та футуристичним дизайном, але й надійністю та якістю.

Стиснення, ущільнення та негативний простір

Розмірковуючи над тим, що саме робить можливим якісне прослуховування з високою розподільчою здатністю, ми були вражені тим, як виглядають речі, якщо їх стиснути або ущільнити. Лише уявіть, що Ви наближаєте всі елементи аудіовиробів один до одного, стискаєте їх, аж доки матеріали не з’єднаються в один суцільний пристрій, і лишається тільки найголовніше. Безумовно, таким чином ми отримуємо негативний простір та зберігаємо основні елементи. Так ми вирішили зосередитися на роботі з цим отриманим простором, який підкреслює характерні риси аудіо преміум-класу.

Яким є ідеальний негативний простір для підкреслення кожного аудіовиробу окремо? Ми взяли за основу три напрямки. Форми, які виникають у результаті такого стиснення, будуть простими та приголомшливими. Також це надасть аудіовиробам авторитетного та надійного вигляду. Текстурне покриття нагадуватимете про музику високої розподільчої здатності, створюючи відчуття точності та щільності.

Неприховані ознаки якості, які нагадують про бездоганність

Такума, головний художній директор

Сьогодні всі прагнуть до мінімалістичності, проте для аудіо преміум-класу встановлено інші пріоритети. Коли справа стосується дизайну, ці вироби мають приховувати всі елементи та технологічні прийоми, які забезпечують високий рівень якості відтворення аудіо. Музика високої точності зберігає деталі, які зазвичай втрачаються, створюючи точний і потужний звук. Саме ці прийоми слід застосовувати під час розробки дизайну. Замість того, щоб видаляти один елемент за іншим, необхідно шукати форми, які будуть відповідати невід’ємній якості, втіленій в елегантній формі.

Висока точність у тонкій формі

NW-ZX2

Просто візьміть до рук програвач Walkman® NW-ZX2 і Ви переконаєтеся, що ми навіть не намагалися приховати підсилювач. Натомість, ми винесли його в задню частину надтонкого, неначе стисненого, корпусу. Це незначне потовщення надає програвачу характерну форму та неначе нагадує, що саме створює неймовірне звучання. Негативний простір між заглибленими кнопками вирізняє їх на корпусі та полегшує натискання. Новітній дизайн, втілений у плавних лініях надміцного алюмінієвого корпусу, лише підкреслює дивовижні можливості відтворення аудіо. Звичайна дробоструменева обробка корпусу асоціюється з високою розподільчою здатністю. Також ми попіклувалися про те, щоб Ви могли під’єднувати більші та високоякісніші штекери. А все завдяки додатковому простору та високій посадці програвача в ретельно розробленій підставці.

Приховані елементи інтерфейсу

PHA-3

На відміну від попередньої конструкції підсилювачів навушників, у яких елементи захисту інтерфейсу та елементів керування були розташовані зовні, всі компоненти PHA-3 вбудовано в суцільний та міцний корпус, який лише натякає на наявність таких важливих компонентів. Стиснувши ці елементи, нам вдалося вбудувати захисні елементи в корпус, що надало нам простір для диску керування та роз’єму для навушників. Усі елементи кріплення ретельно приховано. Тому корпус виглядає суцільним. Уся конструкція виготовлена з подрібненого алюмінію та оброблена дробоструменевою технологією. На дотик також можна відчути якість обробки диска регулювання гучності.

Одвічні запитання в пошуку найголовнішого

Яшіро, дизайнер

Дуже важливо, щоб дизайн аудіопродуктів преміум-класу відповідав надвисокому класу відтворення звуку. Усі функціональні можливості, які гарантують якість аудіо, та враження від прослуховування музики разом створюють негативний простір. Саме так, на нашу думку, мають виглядати неймовірні можливості, приховані всередині. Все це, поєднуючись, створює виняткову чистоту звучання та неперевершені відчуття під час прослуховування.

Подвійні динаміки:
новий рівень звуку

XBA-Z5

XBA-Z5 – це навушники внутрішнього типу з подвійними збалансованими каркасними елементами. Разом із великим і потужним динаміком вони відтворюють чіткіші середні та високі частоти. Тут негативний простір втілено у вигляді заглиблення між цими елементами, яке ми вирішили залишити та не чіпати під час поєднання всіх деталей в одну конструкцію. Якщо поглянути, складається враження, що вставки у вуха містять два елементи, які відповідають за високоякісне відтворення аудіо. Сам корпус виконано з надміцного магнію, а його зерниста обробка перегукується з високою розподільчою здатністю.

Корпус, що переконує в якості звучання

MDR-Z7

Потужні 70 мм динаміки навушників MDR-Z7 створюють ефект хвиль із пласким фронтом, забезпечуючи реалістичніше відтворення музики. Також вони виконані під кутом для зручнішого розташування у вусі, тим самим створюючи рівномірніше розподілення в усьому широкому діапазоні частот. Ці неперевершені надпотужні динаміки вбудовано в корпус. Цю деталь ми зберегли за максимального зменшення корпусу, але таким чином, щоб характеристики відтворення залишалися на найвищому рівні. Тут також особлива обробка підкреслює високу якість аудіо. Корпус зафіксовано алюмінієвими дужками, які підсилюють конструкцію і одночасно піклуються про її мінімалістичність.

Візуальні елементи, які підкреслюють головні функції

Куріхара, дизайнер

Так, ми вдалися до стиснення та ущільнення, дещо приховали всередині, проте є те, що має більшу перевагу над іншими деталями. Хотілося б підкреслити, що певні деталі, які обумовлюють якість аудіо, зовнішній вигляд, експлуатаційні характеристики тощо, залежать від виробу. Негативний простір на відкритих ділянках дозволяє підкреслити найголовніше – те, що варте уваги.

Стильний низькочастотний динамік,
що потужно звучить

MHC-V7D/SHAKE-X7D

Негативний простір також надихнув нас на створення неймовірних домашніх аудіосистем із підтримкою високої розподільчої здатності, які гідні уваги найвибагливіших користувачів, наприклад систем MHC-V7D / SHAKE-X7D. Ми вирішили зосередитися на низькочастотному динаміку, який і створює потужне звучання. Граючи із простором між цим динаміком та розташованими навколо середньо- та високочастотними динаміками – заглибленнями, які утворилися в результаті присування усіх динаміків один до одного, – ми змінили систему та підкреслили деякі з її особливостей.

Профіль системи створює витончений силует, обрамований гладкими поверхнями. Ледь помітна вигнутість ліній поверхонь створює враження, неначе всередині сховано неймовірно потужний звук. Задля якісної акустики паралельність поверхонь також зменшено. Розташовані згори елементи керування виконано заглибленими, повторюючи основну ідею компактного дизайну та запобігаючи небажаному натисканню під час пересування системи.

Поєднання стилю та надійності

Морімото, дизайнер

Як професіонали, так і звичайні поціновувачі аудіо преміум-класу бажають мати продукти, які слугуватимуть їм не один рік. Саме тому технічне виконання, яке забезпечує неймовірні характеристики, має відповідати дизайну самого виробу. Найбільшою цінністю для нас є те, що нашим продуктам віддають перевагу люди, для яких музика є сенсом життя.

Дизайн Sony
Чіткі геометричні форми

Ідеальне поєднання внутрішніх елементів та аудіовізуального виконання. Дізнайтеся про джерела натхнення для дизайну.