α1

Номер один

Завдяки інноваційним технологіям, що поєднують високу роздільну здатність, швидкість та інтуїтивно зрозуміле керування, Sony кидає виклик обмеженням звичайних інструментів для зйомки. Камера α1 забезпечує потужні засоби обробки зображення, підвищуючи продуктивність і розширюючи творчу свободу.

Доступне нове програмне забезпечення.
4 типи об’єктів зображення
Фотогалерея α1
Призначення серії α

Камери α покликані розширювати творчі можливості. α1 забезпечує наразі неперевершений потенціал.

50 Мп із частотою 30 кадр./с

Найновіші технології від Sony забезпечують вражаючу швидкість і роздільну здатність для розширення творчих можливостей. 

Велогонщик на повороті
Поєднання швидкості й роздільної здатності
Зображення прибою біля скель
Вражаюча якість зображення
Лисиця, що дивиться вперед
Неперевершене автофокусування
Відеозйомка з камерою α1
Безпрецедентні можливості для відеозйомки
Робота з комп’ютером у студії
Зручне керування та надійність для будь-яких сцен
Зйомка на камеру α1 надворі
Високоефективне рішення для професійних потреб
Роздільна здатність і швидкість
30 знімків велогонщика в режимі серійної зйомки
50,1 мегапікселя, до 30 кадр./с

Камера α1 дає змогу швидко робити знімки з високою роздільною здатністю. Матриця 50,1 Мп зі швидким зчитуванням пікселів підтримує серійну зйомку зі швидкістю до 30 кадр./с з відстеженням для АФ і АЕ за використання електронного затвора. Ідеально підходить для зйомки спортивних або динамічних подій.

Зображення без пауз у видошукачі та з паузами
Безперервне відтворення зображення у видошукачі

Безперервний перегляд дає змогу миттєво реагувати на зміни під час зйомки. Електронний видошукач підтримує частоту оновлення 240 кадр./с, мінімізуючи затримки під час серійної зйомки.
(A) Зйомка без пауз у видошукачі (B) Зйомка з паузами у видошукачі

Бій двох оленів
Безшумний затвор без вібрацій

Безшумний електронний затвор забезпечує більше можливостей для зйомки спортивних подій або об’єктів, для яких не допускається шум. Завдяки відсутності вібрацій досягається вища якість зображення.

Приклади викривлення внаслідок зсуву затвора
Затвор із функцією зменшення викривлення

Матриця мінімізує викривлення фотознімків, зроблених з електронним затвором. Процесор BIONZ XRTM і великий буфер зменшують спотворення приблизно в 1,5 разу порівняно з α9 II.
[1] Звичайний електронний затвор [2] Затвор із функцією зменшення викривлення

Автофокусування на волейболісті, що блокує атаку суперника
Механічні й електронні затвори: без мерехтіння

Знову перша у світі: камера з механічним затвором і електронним, що усуває мерехтіння від штучних джерел освітлення.
Усунення мерехтіння [1] ВИМК. [2] УВІМК.

CMOS-матриця Exmor RS
Повнокадрова CMOS-матриця Exmor RS™ 50,1 Мп з внутрішньою пам’яттю

Багатошарова структура повнокадрової матриці із заднім підсвічуванням забезпечує роздільну здатність 50,1 Мп і високу швидкість зйомки. Окремі рівні для пікселів і мікросхем і передове аналогово-цифрове перетворення забезпечують швидшу обробку даних.

Механізм обробки зображень BIONZ X™R
Нова архітектура й механізм обробки зображень BIONZ XR

Новий процесор BIONZ XR має вдосконалену архітектуру, що забезпечує у 8 разів більшу обчислювальну потужність. Завдяки цьому покращується якість зображення та швидкодія інтерфейсу камери.

Удосконалені режими спалаху для різноманітних типів зйомки
Портрет моделі
Синхронізація спалаху з електронним затвором

Ця камера (вперше в серії α) підтримує синхронізацію спалаху з електронним затвором завдяки швидкому зчитуванню пікселів із багатошарової CMOS-матриці. Усі переваги електронного затвора доступні під час зйомки зі спалахом.

Велогонщик на фоні заходу сонця
Подвійний привод затвора й синхронізація спалаху 1/400 с

Унікальна система подвійного затвора забезпечує синхронізацію спалаху до 1/400 с для зйомки динамічних сцен і розширення творчих можливостей.

Приголомшлива деталізація
Вражаюча роздільна здатність і якість зображення

Нова CMOS-матриця Exmor RS із роздільною здатністю 50,1 Мп забезпечує високу чутливість, низький рівень шуму та динамічний діапазон до 15 кроків. Новий механізм обробки зображень точніше передає кольори порівняно з попередніми моделями.

Нічний краєвид міста за слабкого освітлення
Широкий діапазон чутливості ISO 100–32 000

Чутлива конструкція матриці із заднім підсвічуванням, лінзами на мікросхемі без зазорів і герметичне скло з антибліковим покриттям забезпечують діапазон ISO 100–32 000 з можливістю розширення до ISO 50–102 400 і високу роздільну здатність.

Зображення серійних знімків із піксельним зсувом із кольорами RGB
Серійна зйомка з піксельним зсувом

За допомогою комп’ютерного програмного забезпечення можна об’єднувати до 16 зображень, щоб створювати фотографії з роздільною здатністю до 199 млн пікселів, вражаючими кольорами й атмосферою.
[1] Звичайна зйомка [2] Серійна зйомка 16 зображень із піксельним зсувом

Два зображення моделі з різними колірними профілями
Режими Creative Look для творчої зйомки

Функція Creative Look забезпечує 10 готових наборів налаштувань для творчих режимів, які можна за потреби змінювати, щоб створювати ще виразніші фотографії та відео з потрібною атмосферою.

Зображення оптичної стабілізації за 5 осями
Вбудована оптична стабілізація за 5 осями (компенсація 5,5 кроку)

Точна система стабілізації зображення з гіроскопами та новими алгоритмами забезпечує результат, еквівалентний зниженню витримки на 5,5 кроку, для якісного зображення з високою роздільною здатністю.
[1] Обертання [2] Нахил [3] Колові рухи

Першокласне автофокусування
Зображення птаха в польоті з рамкою автофокусування довкола області очей
Автофокусування на очах птахів у реальному часі

Завдяки технології високорівневого розпізнавання об’єктів функція автофокусування на очах у реальному часі від Sony працює точно навіть під час зльоту птахів або коли змінюється композиція кадру. Ця інноваційна функція ідеально підходить для фотографування птахів.

Зображення ведмедя з рамкою автофокусування довкола ока
АФ на очах тварин у реальному часі

Нова версія цієї функції використовує передову технологію розпізнавання об’єктів для надійного відстеження та фокусування на очах котів і собак. Вона працює навіть під час зйомки тварин униз головою.

Зображення волейболіста з рамкою автофокусування довкола ока
Автофокусування на очах із відстеженням у реальному часі

Камеру α1 обладнано передовими засобами штучного інтелекту та швидким гібридним автофокусуванням, тому автофокусування на очах людини та відстеження здійснюється приблизно на 30% точніше, ніж у моделі α9 II.

Зображення лижника з рамкою автофокусування в області голови
Відстеження в реальному часі

Для автоматичного відстеження й фокусування виберіть об’єкт зйомки й натисніть кнопку затвора наполовину. Увімкніть пріоритет обличчя або очей, щоб відстежувати положення очей людей, тварин або птахів за допомогою засобів штучного інтелекту.

Множина точок автофокусування, що охоплює майже всю площину зображення
Швидке й точне автофокусування в широкій площині

Камеру α1 обладнано чутливим, швидким і точним автофокусуванням із визначенням фази у фокальній площині. Матриця 50,1 Мп і процесор BIONZ XR забезпечують 759 настроюваних точок фазового автофокусування, які охоплюють близько 92% зображення.

Новий потенціал відеозйомки
Зйомка нового рівня у форматі 8K 30p

Нова матриця зображення й процесор BIONZ XR у камері α1 підтримують зйомку надреалістичного відео 8K (7680 × 4320) 30p з автофокусуванням на очах, відстеженням у реальному часі (роздільна здатність у 4 рази перевищує 4K). Відеоматеріал 8K також підходить для створення відео 4K. Формат 8K 4:2:2 10 біт підтримується на α1 починаючи з версії 1.3. Тому ви отримаєте більше можливостей для творчості та професійного редагування.

Відео 4K з частотою 120 кадр./с

α1 підтримує зйомку відео у форматі 4K з частотою до 120 кадр./с для відтворення, сповільненого до 5 разів. 10-бітна глибина кольору й колірна субдискретизація 4:2:2 може використовуватися зі стисненням Long-GOP або Intra (All-I) для покращення якості зображення, а нова матриця та процесор BIONZ XR мінімізують спотворення.

Демонстрація дискретизації із запасом частоти
Зйомка 4K з повним зчитуванням пікселів і збереженням даних для 5,8K

У режимі Super 35 зберігається майже у 2,3 разу більше даних, ніж потрібно для формату QFHD 4K, за рахунок повного зчитування пікселів без групування. Тому зображення виходить дуже якісним і деталізованим.
(A) У 2,3 разу більше інформації

Традиційний японський танець
10-бітна колірна субдискретизація 4:2:2

Камера підтримує колірну субдискретизацію 4:2:2 з 10-бітною глибиною кольору, високоефективний кодек MPEG-H HEVC/H.265, внутрішньокадрове кодування та інші функції для зручного редагування, а також низку форматів для фінальних зображень.

Рамка автофокусування на лівому оці людини, що танцює
АФ на очах, відстеження в реальному часі для відео

Процесор BIONZ XR забезпечує значно точніше розпізнавання очей людей і відстежує їх рух при різних нахилах голови. Функція підтримується також для зйомки відео у форматах 8K і 4K 120p.

Пейзаж із низькою та високою контрастністю в різних половинах зображення
S-Log для сумісності з професійними кінокамерами

Підтримуються режими S-Log2 і S-Log3. S-Log3 забезпечує плавну 10-бітну градацію та динамічний діапазон понад 15 кроків. Підтримуються колірні простори S-Gamut, S-Gamut3 і S-Gamut3.Cine.

Два зображення з довгою та короткою стрілками, що показують різну тривалість обробки
Підтримка 10-бітного формату HLG 4:2:2

Відео HLG із широким динамічним діапазоном і колірним простором BT.2020 можна одразу відтворювати на телевізорі з підтримкою HDR (HLG). 10-бітний формат HLG забезпечує відмінну градацію та деталізацію.
[1] Гнучкі можливості обробки зображень (потрібна градація кольорів) [2] Миттєве збереження у високій якості (без градації кольорів)

Зовнішній кабель USB, під’єднаний до камери α1
16-бітний формат RAW

Камера α1 підтримує виведення даних у 16-бітному форматі RAW на зовнішній записувальний пристрій через HDMI для гнучкішої обробки відзнятих матеріалів. Передавання файлів RAW через HDMI доступне під час запису у форматі 4K на внутрішній носій.

Зовнішній мікрофон, підключений до α1
Цифровий аудіоінтерфейс для чіткого звукозапису

Цифровий аудіоінтерфейс забезпечує вражаючу якість звуку, коли камера використовується із сумісними аудіопристроями, підключеними через багатоінтерфейсний роз’єм. Камера записує цифровий звук, максимально наближений до оригіналу.

Внутрішні елементи конструкції
Розсіювання тепла для тривалої зйомки

Інноваційна конструкція для розсіювання тепла запобігає перегріванню камери під час тривалої зйомки та не збільшує розмір корпусу. Записуйте відео у форматі 8K/30p або 4K/60p безперервно протягом 30 хвилин

Кінематографічне зображення з колірною матрицею S-Cinetone

Камеру α1 обладнано колірною матрицею S-Cinetone – такою самою, що використовується в камерах лінійки Cinema Line, як-от FX9 і FX6. S-Cinetone передає природні напівтони, характерні для здорової шкіри, а також точно відтворює м’які кольори та світло для створення надзвичайно виразних зображень.

Активний режим стабілізації зображення

Новий активний режим для зйомки відео забезпечує ефективну 5-осьову стабілізацію під час зйомки без штатива. Він використовує можливості обробки даних у реальному часі, які підтримує процесор BIONZ XR, для оптимальної компенсації в усіх форматах включно з 4K. Усі ці переваги доступні з компактною та портативною системою α.

Фото камери FX6, яка використовується для відеозйомки, великим планом
Переваги об’єктивів Sony для відеозйомки

Дізнайтеся про чотири унікальні переваги об’єктива Sony E-mount для відеозйомки. Поєднання об’єктивів і камер Sony покращує можливості зйомки.

Контроль і надійність
Зображення електронного видошукача
Ефективний електронний видошукач

Камеру α1 обладнано OLED-видошукачем на 9,44 млн точок із найвищою роздільною здатністю в галузі. Він має коефіцієнт збільшення 0,90, поле огляду 41° і оновлену конструкцію з високо розташованою точкою огляду (25 мм). Екран UXGA з найвищою у світі частотою оновлення 240 кадр./с забезпечує чітке відтворення динамічного зображення.

Стрибун на лижах
Панорамні знімки з електронним затвором

Використання електронного затвора з довгою витримкою може зменшити швидкість відгуку дисплея, ускладнюючи відстеження швидких об’єктів. Режим обмеження низької частоти оновлення дає змогу покращити відгук дисплея та робити панорамні знімки.

Зображення гольфіста з білою рамкою по центру
Перемикання між повнокадровим форматом і APS-C

Зображення розміру M і S мають однакові розміри області АФ і кількість пікселів у повнокадровому режимі й режимі APS-C, тому можна будь-коли перемикатися між ними під час зйомки з налаштуванням [M: 21 Мп].
[1] Повнокадровий режим [2] APS-C

Меню "Налаштування операцій" із курсором на пункті "Різні налаштування для фото й відео"
Окремі налаштування для фото й відео

Доступні налаштування тепер змінюються залежно від вибраного режиму. Завдяки цьому зручно застосовувати різні значення діафрагми, витримки та інших параметрів для зйомки фотографій і відео.

Меню параметрів зйомки з курсором на пункті "Якість зображення"
Нова структура меню

Нова структура меню полегшує навігацію, що особливо зручно для професійних фотографів і відеооператорів. Додано керування дотиком для зручнішого використання.

Меню призначення настроюваних кнопок
Настроювані функції

17 настроюваних кнопок, а також передній і задній регулятори підтримають призначення 164 спеціальних функцій. Можна створювати окремі набори функцій для зйомки фото й відео та відтворення відзнятих матеріалів.

Зображення пальця, що торкається екрана меню
Сенсорне керування під час роботи з меню

Головне меню, меню функцій, вкладки в лівій частині дисплея та відповідні групи параметрів праворуч підтримують сенсорне керування для зручної навігації та відстеження об’єктів.

Зображення камери, вид спереду
Надійний механічний затвор

Камера з новим затвором, що працює з мінімальною вібрацією, підтримує серійну зйомку з частотою до 10 кадр./с. Новий затвор із покращеним приводом, гальмівним механізмом і демпфером витримує понад 500 000 циклів спрацьовування.

Камера з двома SD-картами, вид іззаду
Два гнізда для карт із підтримкою CFexpress Type A

Два гнізда для карт пам’яті підтримують карти UHS-I і UHS-II SDXC/SDHC, а також нові карти стандарту CFexpress Type A для збільшення доступної ємності та швидкості зчитування й запису.

Камера з двома акумуляторами серії Z, вид іззаду
Ємнісний акумулятор серії Z для тривалої зйомки

До 530 знімків після повного заряджання. Компоненти й схеми розроблені для оптимізації енергоспоживання. Отримайте ще більше ємності з двома акумуляторами серії Z у рукоятці VG-C4EM.

Зображення внутрішньої конструкції
Конструкція із захистом від пилу й вологи

Усі з’єднання корпусу та кришка акумулятора щільно закриті. Гнізда для карт пам’яті мають подвійну відсувну кришку й замок для захисту від води. Кнопка блокування об’єктива та спеціальна прокладка забезпечують додатковий захист.

Зображення конструкції камери
Корпус із міцного магнієвого сплаву

Внутрішній каркас і верхня, передня й задня кришки корпусу камери виготовлені з легкого й міцного магнієвого сплаву, що підвищує довговічність. 6 гвинтів для кріплення об’єктива забезпечують додаткову міцність і жорсткість.

Професійний процес зйомки
Використання смартфона з камерою α1
Швидкісний модуль Wi-Fi із підтримкою 2x2 MIMO

Вбудований модуль бездротової мережі LAN працює у двох діапазонах: 2,4 ГГц і 5 ГГц. Для останнього підтримуються стандарти IEEE 802.11a/b/g/n/ac з технологією 2x2 MIMO. Подвійні антени забезпечують надійне з’єднання.

Камера з роз’ємом SuperSpeed USB, вид зліва
Роз’єм SuperSpeed USB Type-C® 10 Гбіт/с (USB 3.2)

Роз’єм USB Type-C® підтримує передавання даних через інтерфейс USB 3.2 SuperSpeed USB з пропускною здатністю 10 Гбіт/с, а також тетеринг для швидкого передавання великих файлів на комп’ютер.

Камера з роз’ємом 1000BASE-T Ethernet, вид зліва
Підтримка стандарту 1000BASE-T Ethernet

Вбудований роз’єм для дротового з’єднання 1000BASE-T забезпечує стабільне передавання даних у мережах класу Gigabit. Можливе передавання даних із шифруванням SSL або TLS через протокол FTPS.

Підключення смартфона до α1
Широкі можливості підключення FTP

Завантажувати фотографії та відео на сервер FTP й дистанційно керувати камерою можна через дротову чи бездротову мережу LAN або за допомогою тетерингу зі смартфона, підключеного через USB. Можна вказати типи файлів для передавання.

Зйомка з камерою α1
Передавання фотографій і відео на сервер FTP

Завантажувати фотографії та відео на сервер FTP можна через дротову чи бездротову мережу LAN або за допомогою смартфона, підключеного через USB. Бездротове передавання даних майже в 3,5 разу швидше, ніж у α9 II.

Робота з комп’ютером у студії
Гнучкі можливості дистанційної зйомки з тетерингом

Програму Remote із пакету Imaging Edge Desktop можна використовувати для дистанційної зйомки з тетерингом із комп’ютера через мережу LAN або з’єднання USB. Крім того, підтримується дистанційне керування з мобільного пристрою.

Меню камери "Тип файлу RAW" із курсором на пункті "Стиснення без втрат"
Формат RAW зі стисненням без втрат

Камера α1 підтримує ефективне стиснення без втрат, а також стиснутий або нестиснутий формат RAW.

Меню "Якість" для формату JPEG із вибраним параметром Light
Новий розмір Light для формату JPEG

Новий параметр Light дає змогу отримувати менші за розміром файли JPEG, ніж із налаштуванням Standard, що прискорює обробку фотоматеріалів для новин і спортивних подій.

Гора й дерева
10-бітний формат HEIF для плавнішої градації

Формат HEIF забезпечує плавну 10-бітну градацію для реалістичнішого відтворення неба й об’єктів. Удосконалений алгоритм стиснення зменшує розмір файлу для прискорення обробки відзнятих матеріалів.

Корисні додатки для роботи
Чоловік, що тримає камеру α1 і смартфон, і логотип Imaging Edge Mobile
Imaging Edge Mobile

Оновлений додаток Imaging Edge Mobile підтримує передавання файлів RAW і файлів зі стисненням без втрат, а також дистанційне керування функціями відстеження й фокусування дотиком для зручнішого автофокусування.

Зйомка на камеру α1 надворі й логотип Transfer & Tagging add-on
Transfer & Tagging add-on

Додаток Transfer & Tagging add-on (версії 1.3 або новішої) може автоматично зберігати текст із голосових нотаток, доданих до зображень, а також передавати файли з мобільного пристрою на сервер FTP.

Робота з комп’ютером у студії та логотип Remote Camera Tool
Remote Camera Tool

Віддалено змінюйте налаштування камери та ведіть зйомку з комп’ютера, підключеного за допомогою кабелю LAN. α1 має два гнізда для карт пам’яті, забезпечує швидше передавання файлів і підтримує керування дотиком, формат HEIF та інші зручні функції.

Фотостудія з логотипом Imaging Edge
Imaging Edge™ для комп’ютера: Remote, Viewer і Edit

Покращуйте результати зйомки з програмами Imaging Edge Desktop. Remote дає змогу керувати зйомкою та контролювати процес на екрані комп’ютера, Viewer – швидко переглядати, оцінювати й вибирати знімки з великих колекцій, а Edit – створювати якісні фінальні знімки з файлів RAW.

Зображення камери й комп’ютера
Imaging Edge™ Webcam

З програмою Imaging Edge Webcam можна використовувати камеру Sony як першокласну веб-камеру для різних завдань, зокрема якісних трансляцій у реальному часі та конференцій.

Зображення брошури для камери α1
Завантажити буклет

Технічні характеристики та функції

Завдяки абсолютно новим ключовим пристроям і технологіям камера α1 забезпечує високу роздільну здатність і безпрецедентну швидкість у поєднанні з чутливістю й динамічним діапазоном, що дають змогу реалізувати будь-які творчі задуми. А професійні функції й ефективна обробка дають змогу знімати фото та відео для нової епохи візуальної комунікації.
  • 35-міліметрова повнокадрова багатошарова CMOS-матриця з роздільною здатністю 50,1 Мп і внутрішньою пам’яттю

  • Передовий процесор BIONZ XR забезпечує до 8 разів вищу швидкість

  • Серійна зйомка зі швидкістю 30 кадр./с із відстеженням об’єкта для автофокусування або автоекспозиції

  • Зйомка відео 8K 30p і 4K 120p

  • Система із 759 точок фазового й 425 точок контрастного автофокусування для покриття в широкій площині

Тип сенсора
35-міліметрова повнокадрова (35,9 × 24,0 мм) CMOS-матриця Exmor RS
Кількість пікселів (ефективна)
Приблизно 50,1 мегапікселя
Чутливість ISO (рекомендований показник експозиції)
Фото: ISO 100–32 000 (можна встановити розширений діапазон ISO 50–102 400), АВТО (ISO 100–12 800, можна вибрати нижню й верхню границі). Відео: еквівалент ISO 100–32 000, АВТО (ISO 100–12 800, можна вибрати нижню й верхню границі).
Ресурс батареї (фото)
Приблизно 430 знімків (з видошукачем) / приблизно 530 знімків (з LCD-монітором) (стандарт CIPA)
Тип видошукача
1,6-см електронний видошукач (типу 0,64) (кольоровий)
Тип монітора
TFT 7,5 см (тип 3,0)
Компанія Sony не тільки пропонує вироби, служби та вміст, користуватися якими – одне задоволення, а й працює над досягненням нульового екологічного сліду в усіх аспектах своєї діяльності Докладніше про те, як компанія Sony піклується про довкілля

Огляди та нагороди

Думка користувачів