BRAVIA – з турботою про довкілля

Через зростання попиту на телевізори з великим екраном можуть збільшитися витрати матеріалів і енергоспоживання. Однак підхід Sony до захисту довкілля забезпечує ефективне виробництво та першокласну якість контенту.

Незабутні враження від перегляду й турбота про довкілля

Телевізори BRAVIA дарують незабутні враження від перегляду, мають приголомшливий дизайн та інноваційні технології, що зменшують вплив на довкілля, а саме енергоспоживання й використання невідновлюваних ресурсів.

Ефективніше виробництво, транспортування й використання

Передові інженерні розробки для захисту довкілля

Ми намагаємося зменшити вплив на довкілля на різних етапах життєвого циклу виробу. Для цього ми використовуємо менше первинного пластику, підвищуємо ефективність транспортування й оптимізуємо енергоспоживання виробу.

Виробництво

Ще менше первинного пластику

Поєднання перероблених матеріалів і високої якості

Аналізуючи всі аспекти дизайну – від матеріалів до естетичності, ми змогли використовувати більше перероблених матеріалів і зберегти високу якість покриття. З переробленого пластику SORPLAS™ від Sony виготовляється задня панель OLED-телевізорів, найбільша за площею. У результаті використовується приблизно на 60% менше первинного пластику.

Зображення виробу ззаду й гранул SORPLAS
Краса перероблених матеріалів 

Коли для зовнішніх деталей використовується перероблений пластик, досягнути певного вигляду складніше. Пластик SORPLAS™ від Sony виготовляється з ретельно відібраної сировини, склад якої коригується на етапі виробництва, і запатентованих домішок. Так створюється покриття глянцевого блискучо-чорного кольору, яке до вподоби користувачам BRAVIA.

Зображення перевірки на стійкість.
Справжня довговічність для тривалого використання

Пластик для побутових пристроїв, як-от телевізорів, містить домішки задля міцності й вогнетривкості. Технологія SORPLAS™ передбачає мінімальну кількість домішок, завдяки яким телевізори BRAVIA мають властивості, як у виробів зі звичайного пластику. Це дає змогу забезпечити довговічність і менший екологічний слід.

Неодноразова повторна переробка

Перевагою пластику SORPLAS™ є те, що він майже не втрачає якості навіть після кількох циклів переробки. Деталі з переробленого пластику SORPLAS™ сприяють зменшенню відходів і розумінню користі переробки.

Менша вага виробу

Лиття з повітряним потоком

Технології точного лиття під тиском дають змогу виготовляти дуже міцні й водночас гарні панелі з меншою вагою. Відповідно стає тоншою й упаковка, завдяки чому скорочується використання пластику. Пластикові деталі притискаються повітрям, щоб запобігти деформації та знизити обсяг відходів.

[1] Звичайне лиття з нерівномірним тиском: наявні заглиблення  [2] Лиття із зовнішнім подаванням повітря: заглиблення відсутні  [3] Зовнішня поверхня 
[4] Внутрішня поверхня  [5] Повітря подається ззаду, щоб уникнути нерівномірного тиску на пластик.

Транспортування

Стала логістика
Зображення, на якому показано зменшення ваги й удосконалену упаковку, як порівняти з моделлю 2018 року
Краще пакування з меншим вмістом пластику

Зазвичай пакувальний матеріал покриває телевізор BRAVIA зверху, знизу та з обох боків. Тривале моделювання й роки досвіду логістики виробів в усьому світі допомогли нам оптимізувати дизайн упаковки для захисту телевізора та зменшити обсяг пластику в ній приблизно на 35%.

Менші викиди CO2 завдяки легшій і компактнішій упаковці

Новий дизайн упаковки для транспортування виробу дав змогу зменшити її розмір на 15%, а загальну вагу – на 10%. Тепер на одній палеті можна розмістити майже в 1,3 разу більше виробів. Це дає змогу зменшити викиди CO2 під час транспортування приблизно на 15%.

Зображення технології лиття з повітряним потоком порівняно зі звичайним методом лиття
Зображення для порівняння старої й нової упаковок виробу
Заощаджуємо ресурси, використовуючи менше чорнил

Інформація про виріб на упаковці ретельно продумана, проста й коротка, тому використовується приблизно на 90% менше друкарських чорнил і мінімізується вплив на довкілля без шкоди дизайну та привабливості упаковки.

Використання

Висока якість зображення й низьке енергоспоживання
Зображення регулювання яскравості екрана відповідно до оточення
Автозміна яскравості: баланс між виглядом і енергоспоживанням

Яскравість екрана регулюється відповідно до умов освітлення в приміщенні, завдяки чому зменшується споживання енергії.

 [1] Темне приміщення [2] Освітлене приміщення

Зображення, яке демонструє, що електроспоживання регулюється відповідно до яскравості екрана.
Автоматичне розпізнавання глядача

Ексклюзивний аксесуар BRAVIA CAM  виявляє рухи глядача. Якщо перед телевізором нікого немає, яскравість екрана автоматично зменшується, щоб мінімізувати енергоспоживання .

Інтерфейс телевізора зі встановленим режимом економії енергії
Просте налаштування зображення й економії енергії

Телевізор легко налаштовується в одну дію. У меню початкового налаштування можна вибрати режим економії енергії, що допомагає досягти бажаного балансу між яскравістю дисплея та споживанням енергії.

[1] Вимкнуто  [2] Високий

Зображення, яке демонструє, що споживання енергії регулюється відповідно до яскравості дисплея
Ефективне енергоспоживання залежно від яскравості

Унікальна технологія обробки сигналу оптимізує зображення, роблячи його чітким і яскравим.

Рівень яскравості: [1] низький [2] звичайний [3] високий

Пластик безпечний для довкілля

Шюсуке Томонага

Відділ розробки телевізорів 2, бізнес-група телевізорів
Sony Corporation

Портрет доповідача, який виступав з інтерв’ю

Щоб зменшити негативний вплив на довкілля, наш відділ виробництва телевізорів із 2010 року використовує пластик SORPLAS™ із високим коефіцієнтом переробки.

 Зі збільшенням розмірів телевізорів і попиту на них зростає й екологічний вплив виробництва. Щоб знизити наслідки для довкілля під час виробництва великих телевізорів, з 2018 року спільно з іншими компаніями групи Sony ми розробляємо матеріали та застосовуємо пластик SORPLAS™ у внутрішніх і зовнішніх деталях, де його багато.

Щоб використовувати SORPLAS™ у зовнішніх деталях, потрібні передові конструкторські рішення. Однак розробка прототипів і вдосконалення виробництва дали змогу створити формулу пластику SORPLAS™, з якого виготовляється задня панель телевізорів, найбільша за площею. Починаючи з 2021 року він використовується в деяких моделях BRAVIA XR, що містять удвічі менше первинного пластику, ніж попередні.

 Окрім SORPLAS™, у телевізорах BRAVIA застосовуватимуться інші перероблені матеріали на всіх виробничих підприємствах. Це дасть змогу зменшити негативний вплив на довкілля.