Новий чохол із перероблених матеріалів для aibo

Представляємо революційну упаковку. Робот aibo отримав новий дизайн і захист від пошкоджень із фетровим чохлом, на 50% виготовленим із перероблених PET-пляшок (поліетилентерефталату).

Основи екологічного дизайну Sony: менше використаних ресурсів, повторне використання й переробка

Дотримуючись своєї глобальної природоохоронної програми Road to Zero (Шлях до нуля), компанія Sony й далі намагається використовувати менше ресурсів і збільшувати долю повторно використовуваних і перероблених матеріалів у всіх своїх виробах і видах діяльності.

Захищаючи найдорожче

Доки робот aibo не потрапить до нової родини, його надійно облягає й захищає новий фетровий чохол, виготовлений із застосуванням пластику перероблених пляшок. Його можна використовувати як для aibo, так і для інших виробів.

Зображення розділу "Екологічно раціональний чохол, відзначений нагородою"
Екологічно раціональний чохол, відзначений нагородою

AsiaStar від Азійської федерації виробників пакувальної продукції    

Азійська федерація виробників пакувальної продукції відзначила чохол для aibo від Sony почесною нагородою AsiaStar 2018 у категорії "Екологічний чохол (екологічно раціональний чохол)". Було зазначено, що "враховано вплив чохла й самого виробу на довкілля протягом усього циклу експлуатації".

Процес виготовлення чохла

Від пластикових пляшок до нового чохла для aibo

Пластикові пляшки збираються (1), подрібнюються (2–3), змішуються з новим поліетилентерефталатовим "волокном" у співвідношенні 50 на 50, скачуються у фетрові листи товщиною 3 мм (4) і скручуються в рулони (5), з яких виробляються форми (6) нових чохлів для aibo (7).

Культовий чохол для культового виробу

Поєднання дизайну й технологій

Дизайнери й інженери об’єднали зусилля, щоб досягнути екологічних цілей і створити ефект прокидання aibo у своєму захисному чохлі. Для цього було враховано різні фактори – дизайн, вартість, захист від подряпин і високий вміст переробленого матеріалу, що теж становило певні труднощі.

Інновації для кращої переробки

Що більше переробленого матеріалу в текстильному виробі, то гірша щільність зв’язків у його структурі, що негативно впливає на його міцність і збереження форми. Тому зазвичай перероблений матеріал потрібно змішувати зі значною кількістю нового. Чохол для aibo виготовлено з фетру за технологією, яка дала змогу збільшити вміст переробленого пластику до 50% без погіршення якості.

Цілісна структура

Чохол для aibo з формованого PET-фетру м’який і ударостійкий. Він на 50% виготовлений із переробленого матеріалу та має інноваційну тришарову структуру. Порожній ізсередини, він не тільки слугує амортизаційною подушкою для виробу, а й надійно захищає його від зовнішніх факторів.

Економія ресурсів і краще перше враження

Вироби, які надсилаються в картонних коробках, зазвичай необхідно захищати зсередини від води й пилу за допомогою додаткових пакетів і чохлів. Щільна текстура фетрового чохла aibo набагато ефективніше протидіє зовнішньому бруду, усуваючи потребу в додатковому захисті. Це дає змогу зекономити ресурси та забезпечити чудове перше враження від aibo.

Відсутність потреби в чорнилах

Ім’я aibo не друкується, а витискається на чохлі, усуваючи потребу в чорнилі, до складу якого входять різні хімічні речовини й нафтопродукти. Це, у свою чергу, зменшує шкідливий вплив на довкілля.

Мотохіро Сато

Технологічний відділ розробки й проектування упаковки

Підрозділ промислового дизайну
Sony Global Manufacturing & Operations Corporation

Фотографія Мотохіро Сато

Розробляючи чохол для aibo, ми прагнули використовувати в ньому "50% переробленого пластику, отриманого з PET-пляшок". Торік цей показник становив 30%.
Намагаючись зробити матеріал "приємним на дотик" і створити в покупців "відчуття, що aibo спить", ми вдосконалили форму фетрового чохла, що ускладнило його дизайн і виробництво. Але ми все ж досягли своєї мети.
Ми й надалі підвищуватимемо екологічність пакувальних матеріалів і плануємо збільшити вміст переробленого пластику.

Фотографія Кенічі Хіросе
Кенічі Хіросе

Графічний дизайнер

Творчий центр
Sony Corporation

У 2014 р., поставивши за мету створити упаковку в новому стилі, ми розпочали розробку чохла з фетру. Оскільки насамперед потрібно було визначити склад фетрового волокна, ми виготовили серію прототипів із застосуванням різних пропорцій компонентів, різних методів виробництва тощо. Потім ми спробували застосувати пластик, отриманий унаслідок переробки PET-пляшок.
Міцний і м’який чохол, у якому покупці вперше зустрічають aibo, укриває весь корпус робота, надійно облягає й захищає його. 
У майбутньому ми плануємо виготовляти цей чохол повністю з перероблених матеріалів. Сподіваємося, такий підхід надихне багатьох на турботу про довкілля.

aibo

Відкрийте для себе диво